{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 429936

تعطیلی اجباری شرکت‌ها در سراسر آمریکا و رشد بیکاری به علت پاندمی ویروس کرونا باعث رشد اقتصادی منفی ۳۰ درصدی آمریکا در سه ماهه دوم و رشد اقتصادی منفی ۵ درصد برای کل سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

به گزارش رویترز، شرکت مدیریت سرمایه پیمکو در یادداشتی برای سرمایه‌گذاران نوشت: تعطیلی اجباری شرکت‌ها در سراسر آمریکا و رشد بیکاری به علت پاندمی ویروس کرونا باعث رشد اقتصادی منفی ۳۰ درصدی آمریکا در سه ماهه دوم و رشد اقتصادی منفی ۵ درصد برای کل سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، تیفانی ویلدینگ، اقتصاددان امور آمریکا در شرکت مدیریت سرمایه پیمکو (یکی از برترین صندوق‌های مدیریت سرمایه جهان با ۱.۹۱ تریلیون دلار تحت مدیریت)، در بلاگ خود نوشت: شواهد گزارشات اخیر مشاغل نشان می‌دهد که نرخ بیکاری حتی به ۲۰ درصد خواهد رسید.

ویلینگ نوشت: احتمالاً به دنبال آب رفتن ۳۰ درصدی تولید ناخالص داخلی آمریکا در ۳ ماهه دوم، در ۲ سه‌ماهه بعدی شاهد ریکاوری خواهیم بود. در حالی که رشد منفی در ۲ سه‌ماهه از آن‌چه در بحران اقتصادی ۲۰۰۸ اتفاق افتاد کوتاه‌تر است، اما عمق این رکود بسیار بسیار بیشتر از آن است. در آن زمان رکود ۳ ماهه هرگز بیش از ۸ درصد نشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری