کد خبر 429910

تعداد واقعی مبتلایان به کرونا فاش شد

آمار رسمی تعداد افراد مبتلا به کرونا احتمالا بسیار کمتر اعلام شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، اسپوتنیک نوشت: از در یک مطالعه در دانشگاه گوتینگن (آلمان) مشخص شد که احتمالا تعداد افراد بیمار به کرونا بسیار بیشتر از تعداد اعلام شده باشد.

محققان برای شناسایی تعداد واقعی بیماران مبتلا به کروناویروس از تخمین میزان مرگ و میر کوید-19 و میانگین زمان شروع بیماری تا مرگ استفاده کردند. طبق نتیجه گیری آنها، از اواخر ماه مارس، تنها 6 درصد از کل افراد آلوده در جهان شناسایی شدند. تشخیص ناکافی و دیر در مورد بیماران، به این سوال مهم پاسخ می دهد که چرا در بعضی از کشورها تعداد قربانیان کرونا زیاد است و مقیاس واقعی این بیماری اینقدر کم گرفته می شود.

 به گزارش لنست،محققان آلمان را به عنوان استاندارد در نظر گرفتند، جایی که طبق برآوردهای آنها حدود 15.6 درصد افراد آلوده به این ویروس شناسایی شده اند، این آمار در کره جنوبی تقریبا 50 درصد می باشد. علاوه بر این، در ایتالیا و اسپانیا، جایی که میزان مرگ و میر بر اثر کرونا بالاست به ترتیب تنها 3.5 و 1.7 درصد از کل مبتلایان شناسایی شده اند. در ایالات متحده و بریتانیا نیز به ترتیب 1.6 و 1.2 درصد از کل مبتلایان در این کشور شناسایی شدند.

محققان با استفاده از روش خود تعداد واقعی افراد مبتلا به کرونا را اعلام کردند که در ایالات متحده بیش از 10 میلیون نفر، در اسپانیا بیش از پنج میلیون، در ایتالیا حدود سه میلیون، در انگلیس حدود دو میلیون نفر می باشند. آنها نشان دادند که تعداد بسیار زیادی از بیماران واقعی کرونا هنوز شناسایی نشده و تهدیدی بالقوه برای جامعه می باشند.

براساس آخرین آمار رسمی، تعداد مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون و 347 هزار نفر رسیده است، تقریبا 75 هزار نفر جان خود را از دست داده اند و 286 هزار نفر نیز بهبود یافته اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    جدیدا ویروس خیلی بلا شده، اگه کسی توی پیاده رو تنفس کنه شما از کنارش رد شدی کار تمومه اما یادش بخیر اون اول ها خیلی با مرام بود با یه دست شستن ساده میرفت پی کارش!