کد خبر 426165

همبستگی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با مردم ایران

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگوی تلفنی با ظریف ضمن اعلام همبستگی با ایران در پی شیوع کرونا بر رد تحریم های یکجانبه آمریکا تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در تداوم رایزنی های فشرده و گسترده محمدجواد ظریف در قالب دیپلماسی سلامت و افشاگری علیه تروریسم اقتصادی و تروریسم درمانی ایالات متحده آمریکا علیه ملت ایران،  وزیر امور خارجه ایران و «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی قبل در تماسی تلفنی آخرین تحولات شیوع کرونا در جهان و اقدامات ایران، به ویژه موانع پیش روی کارزار ایران علیه شیوع کرونا را بررسی کردند. 

بورل ضمن اعلام همبستگی با ایران و رد تحریم های یکجانبه آمریکا علیه سلامت و جان مردم ایران خواستار همفکری و همیاری کشورها برای یافتن راه حل های موثر در این زمینه شد.

ظریف و بورل چندی پیش نیز در ابتدای شیوع کرونا در ایران تلفنی گفتگو کرده بودند.

ظریف پیش از این نیز با گوترش دبیرکل سازمان ملل تلفنی گفتگو کرده بود.

ظریف در پی شیوع کرونا رایزنی‌های تلفنی را با برخی همتایان خود صورت داد و از آنها خواست که با تحریم‌های آمریکا علیه ایران همراهی نکنند. وی پیش از این با وزرای خارجه فرانسه، اندونزی، سوئد، آفریقای جنوبی، انگلیس، روسیه، چین، صربستان، کرواسی، جمهوری آذربایجان، اتریش، نروژ، کنیا، نیجریه، بلغارستان و... و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفتگو کرده بود.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه ۲۲ اسفند ماه در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل که رونوشت آن برای روسای سازمان‌های بین‌المللی و وزرای خارجه همه کشورها ارسال شد، بر ضرورت رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تأکید کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر