کد خبر 426150

پادشاه عربستان: در مرحله دشواری قرار داریم

پادشاه عربستان پنجشنبه شب با ایراد سخنانی در خصوص بحران کرونا، گفت که کشورش در مرحله دشواری برای مقابله با این ویروس قرار دارد.

به گزارش واس، ملک سلمان افزود: همانند جهان در مرحله‌ای دشوار هستیم و مرحله آتی برای مقابله با ویروس کرونا در سطح جهان، دشوارتر خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی اظهار کرد: این مرحله سخت، هرگز ادامه نخواهد یافت و به اقدامات خوب برای مقابله با بحران کرونا ادامه می‌دهیم. این مرحله سخت که جهان در حال تجربه آن است، بزودی پایان خواهد یافت.

ملک سلمان اضافه کرد: همه بخش‌های دولتی و در رأس آنها وزارت بهداشت، امکانات‌شان را برای محافظت از سلامتی شهروندان و اتباع مقیم به کار گرفته‌اند.

پادشاه سعودی همچنین تأکید کرد که کشورش برای فراهم آوردن نیازهای غذایی، دارویی و معیشت شهروندان با جدیت تلاش می‌کند.

تا کنون ۲۷۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا در عربستان سعودی از سوی مقام‌های این کشور اعلام شده است.

عربستان همچنین برای جلوگیری از شیوع کرونا اقداماتی از جمله توقف پروازهای هوایی و دریایی با تعدادی از کشورها، تعلیق حج عمره و تعطیلی موقتی مدارس و دانشگاه‌ها اتخاذ کرده است.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافته، بسرعت به کشورهای مختلف در سراسر جهان سرایت کرده و اکنون بیش از ۱۴۰ کشور را درگیر کرده است.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، تاکنون ۲۲۹ هزار و ۹۶۰ نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که ۸۶ هزار و  ۲۵۴ نفر بهبود یافته و ۹ هزار و ۳۸۶  نفر جان خود را از دست داده‌اند.​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر