کد خبر 426098

کمک‌های پزشکی ترکمنستان راهی ایران شد

دولت ترکمنستان به دستور رئیس جمهور این کشور در اقدامی برای کمک به مهار ویروس کرونای جدید ، اقلام پزشکی به ایران ارسال کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ترکمنستان کمک‌های بشردوستانه متشکل از کالاهای اساسی از جمله اقلام پزشکی را برای مقابله با ویروس کرونا به ایران اهدا کرد.

به نوشته خبرگزاری «ای کی آی پرس» این کمک‌های بشردوستانه به دستور «قربانعلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان به دلیل افزایش موارد بیماری‌های حاد تنفسی ناشی از بیماری کرونا در ایران اهدا شده است.

ایران یکی از کشورهای درگیر با بیماری کرونای جدید است و به دلیل تحریم‌های یکجانبه آمریکا، دسترسی بخش پزشکی و بهداشتی ایران به اقلام مورد نیز دشوار شده است.

در پی شیوع کرونا در ایران کشورهای همسایه ایران و برخی دیگر کمک‌های بشردوستانه را به ایران ارسال کردند. چین از جمله کشورهایی بود که در چند نوبت اقدام به ارسال محموله‌های متعددی برای ایران کرد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    محمود احمدی نژاد : دو قدرت در دنیا وجود دارد یکی آمریکا و دیگری ایران !!! سردار سلامی : ایران از ته مانده و دور ریز غذاهایش تمام گرسنگان آمریکا را سیر می کند !! در بحران کرونا پوشالی و توخالی بودن ادعاهای مقامات مشخص شد که حتی ماسک و الکل به مقدار نیاز نداشتیم حالا ادعای مدیریت در سطح جهانی داریم !!!