کد خبر 426028

کاهش مجدد نرخ بهره ‌بین‌بانکی در انگلیس

بانک مرکزی انگلیس یک هفته پس از کاهش نرخ بهره بین بانکی برای کاهش تاثیرات اقتصادی ناشی شیوع ویروس کرونا، بار دیگر تصمیم گرفت تا این میزان را به پایین ترین حد ممکن برساند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس تصمیم روز جمعه کمیته سیاست‌ پولی بانک مرکزی انگلیس، نرخ بهره بین بانکی در این کشور اینک به یک دهم درصد (۰.۱) رسیده که این رقم در تاریخ انگلیس کم سابقه است.

بانک مرکزی انگلیس هفته گذشته هم زمان با افزایش آمار ابتلا به کرونا اتصمیم گرفت تا نرخ بهره بین بانکی را از هفتاد و پنج صدم درصد(۰.۷۵) به بیست و پنج صدم درصد(۰.۲۵) درصد کاهش دهد.

وزیر دارایی انگلیس نیز سه‌شنبه گذشته (۲۷ اسفند ۱۳۹۸) از بسته اقتصادی دولت برای حمایت از شرکت‌های تجاری این کشور برای مهار خسارت‌های اقتصادی ناشی از کرونا خبر داد.

«ریشی سوناک» در کنفرانس خبری اعلام کرد که دولت ۳۳۰ میلیارد پوند اعتبار برای ارائه تسهیلات مالی تخصیص داده است. وزیر دارایی انگلیس وعده داد که دولت در روزهای آینده تدابیر بیشتری را برای حمایت مالی از مردم در نظر گرفته است.

با این حال کسب و کار بسیاری از شرکت‌های تجاری کساد شده و  ارزش سهام بورس‌های بین‌المللی متلاطم شده است.

کارشناسان اقتصادی در انگلیس معتقدند که بسامد ناشی از پاندمی ویروس کرونا بیشتر از انگیزه‌هایی است که دولت با ایجاد بسته‌های اقتصادی به دنبال آن است. آنها بر این باور هستند که اوضاع به حدی پیچیده است که بسته‌های حمایتی دولت قادر به جبران خسارت‌های اقتصادی ناشی از کرونا نخواهد بود.    

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دیروز (چهارشنبه) طی سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی، کرونا را چالشی بزرگ ارزیابی کرد که زحمت زیادی را برای تمام کشورهای جهان ایجاد کرده است. بر اساس برنامه اعلام شده او به طور روزانه در نشست خبری برنامه‌های دولت در رابطه با مقابله با کرونا را اعلام می‌کند. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر