کد خبر 425930

مدیر سازمان بهداشت جهانی خبر داد:

موافقت آمریکا با تعلیق برخی تحریم‌های ایران/ کدام تحریم‌ها لغو می‌شوند؟

مدیر سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در جریان رایزنی‌ها با طرف آمریکایی، واشنگتن با تعلیق برخی تحریم‌های ایران موافقت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «تدروس آدهانوم گبریسوس» مدیر سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که آمریکا با تعلیق برخی تحریم ها علیه ایران به ویژه تحریم های مربوط به تسهیل اقدامات بانکی در موارد فوق العاده موافقت کرده است و این اقدام پس از گفتگو با «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره حمایت از ایران و تسهیل اقدامات بانکی در زمان اضطراری صورت گرفته است.

وی با بیان این مطلب افزود: تماسی با وزیر خارجه آمریکا داشته‌ام و در این تماس بر ضرورت حمایت از ایران در مقابله با بیماری کرونا تمرکز داشتیم.

به گفته مدیر سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از ۲۰۰ هزار نفر رسیده و تعداد فوتی‌ها از ۸ هزار نفر گذشته است که ۸۰ درصد مبتلایان مربوط به چین و اروپا هستند.

«مایک رایان» مدیر اجرایی سازمان بهداشت جهانی نیز گفت: این سازمان با ایران دائما در تماس است.

وی افزود: همه باید از سیاسی کردن موضوع در بحرانی که جهان فعلا با آن درگیر است، (ویروس کرونا) خودداری کنند. ما برای آزادسازی نیازهای فوق‌العاده و لازم و تأمین تضمین‌ها به شرکت‌ها با هدف اینکه بدون ترس از عواقب کار کنند، به کار در سطح جزئیات در ایران ادامه می‌دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • امراله مهماندوست
    ۰ ۰

    هر وقت کار برای فرزندانم فراهم شد هروقت اینحانب توانستم با حقوق دریافتی ماهیانه ام برای خود و همسر و فررندانم زندگی درست با حداکثر رفاه را فراهم نمایم و هروقت... آن موقع تحریم ها لغو شده است. برای آزادسازی استان بحرین کشور ایران (پایگاه دریایی ارتش تروریستی آمریکا در هلیج فارس) و برگرداندن آن به خاک کشورم ایران داوطلب هستم.