کد خبر 425190

به دلیل سیاست‌های رژیم آل خلیفه؛

پنجمین مسافر بحرینی در ایران فوت کرد

در پی بهره برداری سیاسی بحرین از ویروس کرونا و شیوع آن در ایران، پنجمین مسافر بحرینی در ایران که اجازه بازگشت به کشور خود را نداشت، فوت شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، یک زائر بحرینی باقی مانده در ایران بر اثر سکته قلبی فوت کرد. این پنجمین مورد فوتی ثبت شده در میان زائران بحرینی است و تاکنون اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است.

وی پنجمین شهروند بحرینی است که در ایران فوت می‌کند. از زمان اعلام خبر ورود ویروس کرونا به ایران طی هفته‌های اخیر تاکنون، رژیم بحرین اجازه بازگشت شهروندان بحرینی که به ایران سفر کرده‌اند را نمی‌دهد.

جمعیت الوفاق بحرین با اشاره به فوت پنجمین نفر از بحرینی‌هایی که در ایران سرگردان بسر می‌برند گفت: رژیم بحرین به نظاره نشسته است و هیچ اقدامی را برای نجات جان بیش از ۱۵۰۰ بحرینی که به بهانه شیوع کرونا در ایران سرگردان و بلاتکلیف مانده‌اند انجام نمی‌دهد.

در حالی که بحرین از بازگشت بیش از ۱۵۰۰ بحرینی از ایران به بهانه شیوع کرونا ممانعت می‌کند سفارت این کشور در قاهره از انجام اقدامات لازم برای بازگشت دانشجویان بحرینی از مصر خبر داده و اعلام کرد حتی بلیط اتوبوس دانشجویان برای انتقال آنها از مناطق اقامتشان تا فرودگاه را می‌پردازد.

این در حالی است که دانشگاه تورنتو کانادا تعداد مبتلایان به کرونا در مصر را بین ۶۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ نفر تخمین زده است.

این عملکرد دوگانه بحرین به وضوح بیانگر اِعمال سیاست‌های طائفه گرایانه و آزار و اذیت مذهبی سیستماتیک توسط رژیم آل خلیفه است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر