کد خبر 424819

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

کمبود بیمارستان در آمریکا به رغم ثروتمند بودن این کشور!

با وجود کمبود بیمارستان موجود در آمریکا نسبت به جمعیت آن، اگر شیوع ویروس کرونا شدت یابد، این کشور را با مشکلات فاجعه‌باری مواجه خواهد کرد.

اقتصاد آنلاین مهسا نجاتی؛ به گزارش بلومبرگ، اگرچه ایالات متحده کشوری ثروتمند محسوب می‌شود، اما در مراقبت‌های بهداشتی و بیمارستان‌ها عملکرد خوبی نداشته است. در نتیجه، نسبت به سایر کشورهایی که در حال دست و پنجه نرم کردن با بیماری همه‌گیر کووید-19 هستند، در مقابل جمعیت خود تخت‌خواب‌های کمی دارد.

جالب توجه است که کشورهایی مانند کره‌جنوبی، آلمان، فرانسه، چین، ایتالیا و اسپانیا، تعداد بیمارستان‌های بیشتری به ازای هر هزار نفر جمعیت خود، نسبت به آمریکا دارند.

یکی از کارشناسان اذعان داشت: "این مسئله در وضعیت عادی مشکلی ندارد، اما اگر ویروس کرونا به همین منوال شیوع یابد و افراد بیشتری به بیمارستان مراجعه کنند، همانطور که در ایتالیا اتفاق افتاد، شرایط فاجعه‌باری پدید خواهد آمد. نرخ مرگ و میر و همچنین شیوع بیماری افزایش خواهد یافت؛ زیرا خانواده‌ها مجبور می‌شوند خود از بیمارانشان محافظت کنند. برای مقابله با این فاجعه، ایالات متحده باید فورا به ساخت بیمارستان‌های مجهز و استخدام و آموزش نیروی پزشکی بیشتر مشغول شود."

در نمودار ارائه شده، تعداد بیمارستان‌های موجود به ازای هر هزار نفر در برخی کشورهای درگیر با ویروس کرونا را مشاهده می‌کنید؛

کمبود بیمارستان در آمریکا به رغم ثروتمند بودن این کشور!

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • امیر
    ۰ ۰

    اونا الان 400 ساله دارن مشکلاتشونو حل میکنن به اون مرحله هم رسید که بیمارستان کم بیارن حتما یه راهی پیدا میکنن!!! خواهش میکنم شما به دنبال حل مشکلات خودمون باشیم تا قضاوت دیگر کشورها