{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423871

سخنگوی وزارت خارجه:

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه آمریکایی‌ها تا الان اجازه نداده‌اند منابع مالی ما در دیگر کشورها وارد کانال سوئیس شود، گفت: سه هفته است با یکی از کشورها در این زمینه در حال گفتگو هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در اظهاراتی ادعاهای مقامات آمریکایی را جز یک فریب بیش ندانست و اظهار داشت: با دلیل و فکت عرض می‌کنم. یک کانال مالی باز کردند که اقداماتی انجام می‌شود، ولی محدود است. حتی اجازه نمی‌دهند منابعی که از جاهای مختلف داریم به کانالی که با سر و صدا باز کردند، وارد کنیم.

وی افزود: سه هفته است با یکی از این کشورها که منابع مالی در آنجاست، در حال صحبت و گفتگو هستیم، ولی آنها تأکید دارند که آمریکایی‌ها مانع این کار هستند و اجازه نمی‌دهند منابع خود ما که در آن کشور است وارد این کانال شود و در این شرایط استفاده و اقلام مورد نیاز خود را بخریم.

موسوی تصریح کرد: تا آمریکایی‌ها اقدام عملی نکنند و موانع برطرف نشود، این را جز یک حرف گزاف و فریب چیز دیگری نمی‌دانیم.

سخنگوی وزارت خارجه درباره اقدام عملی آمریکا در این زمینه گفت: آنها اعلام کنند تمام راه‌ها برای ارسال اقلام دارویی، تجهیزات پزشکی و ملزومات مورد نیاز باز است و اعلام کنند کجا و چگونه.

وی یادآور شد: متاسفانه فقط شعار دادند، علی‌رغم اینکه ادعا می‌کنند اقلام دارویی جزو تحریم نیست، ولی عملا راه را بسته‌اند و کانال سوئیس را هم که باز کردند، منابع آن کانال محدود است و درخواست کردیم منابع دیگری در کشورهای مختلف داریم و اجازه دهند منابع ما وارد آن کانال شود، ولی تا الان اجازه ندادند منابعی که متعلق به ماست و با پول ملت ماست، وارد کانال شود که از آن برای اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی استفاده کنیم.

موسوی افزود: سه هفته است که با یک کشور صحبت می‌کنیم که منابع را منتقل کنیم، ولی اجازه نمی‌دهند و اینجاست که عملا راه را بسته‌اند و تجهیزات پزشکی را تحریم کرده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری