{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423203

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بر اساس بررسی‌های انجام شده، پیش‌بینی می‌شود که شیوع ویروس کرونا، سبب ضرر ۲.۷ هزار میلیارد دلاری در اقتصاد جهانی شود.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ به گزارش بلومبرگ، ویروس کرونا در حال گسترش بوده و ممکن است اقتصاد جهانی را به بن‌بست برساند.

این اپیدمی که از شهر ووهان چین آغاز شد به سرعت در حال گسترش است. هم‌اکنون این شیوع از کره‌جنوبی به ایتالیا و ایران گسترش یافته و نخستین مرگ و میرها در آمریکا نیز گزارش شده است.

گفتنی است که نتیجه اقتصادی این وضعیت می‌تواند شامل رکود در ایالات متحده، منطقه یورو و ژاپن، رکورد کمترین میزان رشد در چین و در مجموع ضرر 2.7 هزار میلیارد دلاری در بازده اقتصاد جهانی باشد که معادل کل تولید ناخالص داخلی بریتانیا است.

قابل ذکر است که چهار سناریو در پیش‌بینی تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد جهان توسط بلومبرگ طراحی شده و این، بدترین حالت ممکن است که با استفاده از وضعیت پیش آمده در چین، میزان شیوع این ویروس در کشورهای دیگر، تخمین خطرات مربوط به زنجیره‌های تامین جهانی و یک مقیاس همه‌جانبه از اقتصاد جهانی گردآوری شده است.

درنقشه ارائه شده، تخمین میزان ضرر اقتصادی کشورهای مختلف را به دلیل شیوع ویروس کرونا مشاهده می‌کنید؛

10

ارسال نظر

  • طاهر
    ۰ ۰

    چاره کار چیست ؟ زمانی که ویروس در قم مشاهده شد باید قرنطینه صورت می گرفت و قبلش همزمان با کشور چین بیمارستان هزارتختخواب بیرون ویا حومه شهر ساخته می شد که بنده هشدار و پیشنهادش را داده ونامه ای به مسئولین ارسال نمودم که البته یا بدستشان نرسید یا جدی گرفته نشد!
    حالا هم چاره کار قرنطینه نیست وفراگیر شده ومشکل ملی است و افرادی حق مسافرت دارند که خانه شخصی داشته باشند و فقط یک خانواده حق سکونت در ویلا یا خانه را دارد هدف جلوگیری از میهمان یا میزبان شدن است، الان باید تمام توان نیروهای مسلح چه ارتش وسپاه ونیروی انتظامی و پلیس و بسیج برای تدابیر پیشگیرانه وکنترل عبور و مرور در همه استانها وشهرها بکار گرفته شده واجازه خروج از منزل مگر در موارد خیلی ضروری به مردم داده شود وتمامی مایحناج مردم بصورت اینترنتی یا از طریق کانال مجازی ،پیامکی و یا تلفنی خریداری شود و بخشی از پرسنل بهداشت کنترل افرادی که بصورت پیک، اقلام را تحویل می دهند تحت کنترل قرار گیرند تا ریشه کنی کامل ویروس واعلام وضعیت عادی.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری