{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421037

استاد دانشگاه میشیگان هشدار داد که حمله هسته‌ای آمریکا به روسیه و چین، حتی اگر با پاسخ متقابل آنها روبرو نشود، می‌تواند عواقب کشنده‌ای برای خود آمریکا داشته باشد و این کشور را به نابودی بکشاند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، نوشته است: "جاشوا پیرس" استاد دانشگاه علوم تکنولوژی و مهندسی میشیگان در مقاله‌ای در نشریه «The Conversation» چنین ابراز عقیده کرده است که اقدام آمریکا در پرتاب، حتی بدون پاسخ متقابل، 100 کلاهک هسته‌ای به مناطق مختلف خاک روسیه، برای خود ایالات متحده ویرانگر خواهد بود.

پیرس یادآور شده است که چنین سناریویی منجر به مرگ تعداد زیادی از خود آمریکایی‌ها خواهد شد ، برای اینکه پس از چنین حمله‌ای، سطح خطرناکی از دوده هسته‌ای وارد جو فوقانی کره زمین خواهد شد. این امر باعث کاهش دمای قابل توجه جهان و در نتیجه آسیب رسیدن به کشاورزی خواهد شد. بنابراین ، حتی اگر حمله هسته‌ای ایالات متحده به روسیه و چین، با پاسخ متقابل آنها روبرو نشود، این اقدام می تواند عواقب کشنده‌ای حتی برای خود آمریکا داشته باشد.

به گفته پروفسور پیرس ، پرتاب یک هزار کلاهک هسته‌ای از خاک ایالات متحده منجر به کشته شدن، حداقل 140 هزار آمریکایی خواهد شد. پرتاب 7 هزار کلاهک منجر به گرسنگی 5 میلیون نفر خواهد شد.

لازم به یادآوری است که در اواخر ماه فوریه دریادار "چارلز ریچارد" رئیس فرماندهی راهبردی نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد که ایجاد سیستم دفاع ضد موشکی که برای دفاع در برابر تهدیدات احتمالی از جانب روسیه از لحاظ فنی امکان پذیر نیست و تهدیدی برای ثبات راهبردی ایالات متحده خواهد بود.

پیش از این در اواسط ماه فوریه اعلام شد که ناتو قصد دارد تا سیستم دفاع موشکی در اروپا را بهبود ببخشد ، گستردگی رزمایش‌های نظامی خود در این رابطه را افزایش داده و توان بالقوه هسته‌ای و تهاجمی خود را گسترش دهد.

به گفته "ینس استولتنبرگ" دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی ، این اقدامات در واقع پاسخی به استقرار جدیدترین موشک‌های کروز در روسیه است. در عین حال ، وی تاکید کرد که ناتو علاقه‌ای به از سرگیری مسابقه تسلیحاتی با مسکو ندارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری