{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419807

اتریش و کرواسی روز سه شنبه اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشورها را تائید کردند.

به گزارش اسپوتنیک، «آندری پلنکوویچ» نخست وزیر کرواسی روز سه شنبه اولین مورد مبتلا شدن یک فرد به بیماری ناشی از شیوع ویروس کرونا در این کشور را مورد تائید قرار داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی در یک کنفرانس خبری گفت: این فرد به دلیل ابتلا به بیماری واگیردار در کلینیک زاگرب بستری است.

نخست وزیر کرواسی با اعلام اینکه علائم بیماری در این فرد خفیف است، افزود: وی قرنطینه شده و در حال حاضر در شرایط خوبی است.

در همین حال، «ویلی بروس» وزیر بهداشت کرواسی اعلام کرد که این فرد بیمار چندی پیش در میلان ایتالیا اقامت داشته است.

درپی اعلام خبر مبتلا شدن یک نفر به این بیماری در کرواسی، اتریش نیز اعلام کرد که برای اولین بار دو نفر در ایالت تیرول این کشور به کرونا مبتلا شده اند.

«گونتر پلتر» فرماندار ایالت تیرول گفت که این دو، ایتالیایی هایی هستند که در این ایالت زندگی می کنند و به احتمال زیاد در منطقه لمباردی ایتالیا آلوده شده اند.۹۱۰۹

ایتالیا کشوری اروپایی است که کرونا در آن شیوع بالایی دارد. نهادهای رسمی ایتالیا روز دوشنبه تائید کردند که شمار تلفات ویروس کرونا در این کشور به ۷ تن رسیده و شمار مبتلایان در بخش شمالی ایتالیا از جمعه تاکنون از ۲۰۰ تن فراتر رفته است.

تا روز سه شنبه (۶ اسفند ۹۸)، شیوع بیماری کووید – ۱۹ بیش از ۸۰ هزار نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است و دو هزار و ۷۰۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری