{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 411958

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به زیاده‌خواهی‌های مقامات آمریکایی و تلاش آنها برای دست یافتن به یک توافق یکطرفه با ایران، به آنها توصیه کرد که از مشاوران خود بخواهند حکایت گندم ری و خرمای بغداد را برایشان تعریف کنند!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی طعنه‌آمیز خطاب به مقامات آمریکایی به آنها هشدار داد که نخواهند توانست به هیچ‌یک از اهداف مورد نظر خود درباره ایران دست یابند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پیام توئیتری خود تصریح کرد: « رونمایی برایان هوک از به اصطلاح " توافق ترامپ" صرفا نمایش توهمات دیرپا و متصلب آنهاست که نشات گرفته از تکبر عمیقا نهادینه شده و حس خودبزرگ بینی است. خوب است از مشاوران زبان فارسی خود بخواهید در مورد "حکایت گندم ری و خرمای بغداد" برای شما توضیح دهند!»

اخیراً «برایان هوک» مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی از ویژگی‌های توافق مد نظر دونالد ترامپ سخن گفته و اعلام کرده بود که در توافق جدید، ایران نباید حق غنی‌سازی داشته باشد و همچنین کنترل فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران باید در توافق جدید مد نظر قرار گیرد.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ 97 تاکنون تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به‌زعم خود ایران را وادار به مذاکره مجدد برای حصول یک توافق جدید کند.

مقامات ایران بارها تأکید کرده‌اند که سیاست فشار حداکثری ترامپ راه به جایی نخواهد برد و ایران کشوری نیست که مذاکره تحت فشار ، آن هم با کشوری که به توافقات بین‌المللی پایبند نیست، را بپذیرد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    آخرش هم یه نرمش قهرمانانه می کنید و هر چی گفتن می گید چشم. شما نظام مقدسیها برای نشستن حاضرید ناموستون هم بدید که دادید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری