{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 404146

وزیر امور خارجه ایران در راستای مشورت های دوجانبه با مقامات عمان وارد مسقط شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی به منظور انجام مشورت های سیاسی دوجانبه با مقامات عمان به این کشور سفر کرده، وارد فرودگاه بین المللی مسقط شد و مورد استقبال یوسف بن علوی همتای عمانی قرار گرفت.

در مراسم استقبال از ظریف، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر ایران، دیپلمات‌ها و نمایندگان نهاد‌های ایرانی مقیم عمان نیز حضور داشتند.

سفر ظریف به مسقط در حالی انجام شد که او ۱۱ آذر ماه میزبان همتای عمانی خود در تهران بود و یوسف بن علوی در سفر ۲ روزه ای که به تهران داشت ضمن دیدار با ظریف، با حسن روحانی رئیس جمهور، علی لاریجانی رئیس مجلس و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی به گفتگو نشست.

 «یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان ۳۰ اردیبهشت ماه به منظور انجام سفری چند ساعته به تهران آمد و با همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد و پنجم مرداد ماه نیز برای دومین بار به تهران سفر و با ظریف دیدار کرد. البته وزرای خارجه ایران و عمان شهریور سال جاری در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با هم دیدار کرده بودند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری