{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 403261

در پی اعلامیه شرکت آمریکایی بویینگ، کارشناسان اقتصادی پیش بینی کردند که رشد اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۲۰، نیم درصد کاهش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین، شرکت بویینگ آمریکا اعلام کرد که تولید هواپیمای 737مکس در ژانویه سال 2020 متوقف خواهد شد که افزایش نرخ بیکاری را بدنبال خواهد داشت.

بویینگ برای اقتصاد کشور بسیار مهم است. بویینگ صادرکننده شماره یک آمریکاست و تصمیم این هفته برای توقف تولید هواپیمای مساله دار 737مکس بازتاب زنجیره واری در صنایع آمریکا خواهد داشت. به عقیده بسیاری از تحلیلگران این توقف باعث کاهش رشد اقتصادی در حدود نیم درصد و در نهایت منجر به اخراج کارگران از کار خواهد شد.از جمله شرکت بزرگ آمریکایی جنرال الکتریک دچار خسارت خواهد شد. این شرکت، موتورهای جت و سیستم‌های هوانوردی اسپریت را برای بویینگ می سازد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «سی ان ان»، شایان ذکر است که علت توقف کار شرکت بویینگ، 2 حادثه سقوط در یک سال گذشته است. به دنبال سقوط یک فروند بویینگ 737مکس متعلق به خط هوایی لیون اندونزی بیش از 189 نفر جان خود را از دست دادند. در مارس سال جاری نیز با سقوط یک فروند بویینگ متعلق به خط هوایی اتیوپی بیش از 157 نفر کشته شده‌اند.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری