{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 403213

وزیر خارجه آمریکا امروز پنجشنبه در نشستی ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران را تکرار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا امروز پنجشنبه ادعاها علیه ایران را تکرار و تهران را به نقض حقوق بشر متهم کرد. 

وزیر خارجه آمریکا در این سخنرانی که با حضور شماری از اعضای گروهک‌های ضد انقلاب برگزار شد با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در برخی شهرهای ایران تلاش کرد اعتراضات به مسائل اقتصادی را به اعتراض علیه کل ساختار نظام جمهوری اسلامی تعمیم دهد. 

در حالی که دولت آمریکا در ماه‌های گذشته شدیدترین تحریم‌ها را علیه مردم ایران اعمال کرده، پامپئو مدعی شد که واشنگتن در کنار مردم ایران ایستاده است. او در ادامه به اقداماتی که دولت آمریکا برای مقابله با ایران برداشته اشاره کرد. 

وزیر خارجه آمریکا گفت به عنوان گام اول ایران را بار دیگر در فهرست کشورهای موجد نگرانی از حیث آزادی‌های مذهبی قرار داده است.

پامپئو در ادامه به اقدام دولت آمریکا در تحریم دو قاضی ایرانی اشاره کرد و آن را دومین گام دولت آمریکا در حمایت از آشوب‌ها در ایران خواند. 

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در ادامه گفت ایالات متحده صدور روادید را برای آن دسته از مقام‌های ایران که به ادعای او اقدام به بد رفتاری با معترضان یا بازداشت آنها بکنند، محدود خواهد کرد. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری