{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 402822

از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا صورت گرفت

وزارت خزانه‌داری آمریکا، مدیر یک شرکت اندونزیایی را به تخطی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانس ۲۴، وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز سه‌شنبه، یک فرد اندونزیایی را به تخطی از تحریم‌های ایران با تامین قطعات هواپیمایی جدید و بازسازی شده برای شرکت هواپیمایی ماهان‌ ایر که در لیست سیاه آمریکا قرار گرفته است، متهم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طبق کیفرخواست بایگانی شده در دادگاه فدرال واشنگتن، سوناکرو کانتجارو، مدیر شرکت پشتیبانی هواپیمایی PT MS، با ارسال قطعات هواپیمایی ساخت آمریکا به ماهان ایر، از تحریم‌هایی که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ اعمال شده‌اند، تخطی کرده است.

همچنین در این کیفرخواست مطرح شده است که این شخص، قطعات هواپیمایی را به آمریکا منتقل می‌کرد تا بازسازی شوند و سپس به ایران می‌فرستاد.

این کیفرخواست، هشت مورد اتهام از جمله تخطی از تحریم‌ها، پولشویی و داشتن اظهارات کذب را علیه کانتجارو، شرکت پشتیبانی هواپیمایی PT MS مطرح و دو شرکت اندونزیایی دیگر را نیز به تخطی از قانون صادرات آمریکا متهم کرد.

ادعا شده است که کانتجارو صورت حساب‌هایی چند میلیون‌دلاری بابت بازسازی قطعات در آمریکا دریافت می‌کرد و نقش ایران در این میان را با فرستادن قطعات از طریق سنگاپور، هنگ کنگ و تایلند، پنهان نگه می‌داشت.

تحریم‌های آمریکا ، انتقال محصولات آمریکایی به ایران را بدون اجازه مشخص از وزارت امور خارجه آمریکا که مسئول اجرایی کردن تحریم‌هاست، ممنوع می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا، در سال ۲۰۱۱، ماهان ایر را با ادعای ارتباط با سپاه پاسداران ایران، تحریم کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری