کد خبر 402056

چین افزایش تعرفه واردات کالاهای آمریکا را موقتا لغو کرد

دولت چین افزایش تعرفه واردات برخی کالاهای آمریکایی که قرار بود ساعت ۱۲ و یک دقیقه ظهر امروز (۱۵ دسامبر) انجام شود را بطور موقت لغو کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رادیو بین المللی چین در گزارشی به لغو تصمیم دولت چین برای افزایش تعرفه واردات برخی کالاهای وارداتی از آمریکا پرداخت.

در این گزارش آمده است: به منظور اجرایی ساختن نتیجه مشورت مساله اقتصادی و تجاری چین و آمریکا در روزهای اخیر و براساس قوانینی مانند «قانون گمرگ جمهوری خلق چین»، «قانون تجارت خارجی جمهوری خلق چین» و «لایحه تعرفه صادرات و واردات جمهوری خلق چین» و همچنین، اصول اساسی قوانین بین المللی، کمیته مقررات تعرفه شورای دولتی چین تصمیم گرفت تا بر برخی کالاهای وارداتی آمریکا که قرار بود ساعت ۱۲ و یک دقیقه ظهر امروز، ۱۵ دسامبر به میزان ۱۰و ۵درصد افزایش یابد را بطور موقت لغو کند،همچنین تعرفه بر خودرو و قطعات یدکی تولید آمریکا وضع نمی شود. علاوه بر این اقدامات، وضع تعرفه بر سایرکالاهای آمریکا همچنان طبق مقررات اجرا می شود، کار منتفی کردن وضع تعرفه بر کالاهای آمریکا نیز کماکان در حال انجام است. 

طرف چینی امیدوار است به همراه آمریکا برپایه برابری و احترام متقابل تشریک مساعی کنند تا نگرانی های محوری متقابل را به نحو احسن از میان برده و توسعه با ثبات روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را به پیش سوق دهند. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر