{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 401466

روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست در گزارشی تحلیلی با اشاره به روابط دوستانه تهران و پکن نوشت ایران و چین به رغم تحریم های آمریکا، هرگز ارتباطات تجاری و اقتصادی خود را قطع نکرده و مناسبات قوی میان دو کشور وجود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، روزنامه ساوت چاینا روز پنجشنبه در این گزارش نوشت: دو کشور با چالش های بسیاری از سوی آمریکا مواجه هستند و تحریم هایی علیه آنها در نظر گرفته شده است و مواضع مشابهی در بسیاری موارد دارند.

این نشریه خاطر نشان کرده است تحلیلگران بر این اعتقاد هستند که سختگیری های آمریکا علیه ایران و چین باعث شده است دو کشور همچنان روابط بسیار قوی داشته باشند و حاضر به توقف این مناسبات نیستند.

روزنامه با اشاره به سفرهایی که مقام های دو کشور در ماه های گذشته انجام داده و اظهارات دیپلمات های دو طرف تاکید کرد که مناسبات ایران و چین دیرینه و دوستانه است.

همزمان تارنمای آتلانتیک هم در گزارشی با اشاره به این روابط دیرینه آورده است: هزاران سال است که ایران و چین با یکدیگر روابط نزدیک، دیرینه و دوستانه دارند.

این گزارش تاکید می کند حتی تحریم های سرسختانه آمریکا هم نتوانسته است مناسبات تجاری چین و ایران را قطع کند.

در این گزارش آمده است بر خلاف دولت آمریکا که ماه می سال ۲۰۱۸ از برجام خارج شد چین هر بار تاکید می کند به این توافق بین المللی پایبند است و برای حفظ آن تلاش می کند.

آتلانتیک می نویسد چین حتی اعلام کرده است از مناسبات تجاری با ایران عقب نشینی نمی کند و با وجود تحریم هایی که برای این تجارت علیه برخی شرکت های چینی در نظر گرفته شده است پکن بر استمرار روابط اقتصادی با ایران تاکید می کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری