{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 401433

پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا طی یک سال سه بار نرخ بهره را در این کشور کاهش داده بود روز گذشته در جلسه فدرال رزرو تصمیم‌گیری شد که در نرخ بهره تغییری ایجاد نشود.

به گزارش اسپوتنیک، فدرال رزرو آمریکا به کاهش اخیر نرخ بهره بالاخره پایان داد و در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقتصاد قوی و همچنین شرایط مناسب بازار کار ما را به این تصمیم رساند که کاهش نرخ بهره را ادامه ندهیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، فدرال رزرو آمریکا در سال جاری سه بار نرخ بهره را در این کشور کاهش داده بود. 

در دوران ریاست «جانت یلن» بر فدرال رزرو آمریکا سیاست افزایش نرخ بهره را ادامه می‌داد و آن زمان هم مطرح بود که آمریکا بالاخره پس از 8 سال که نرخ بهره در این کشور در محدوده صفر باقی مانده بود دوباره سیاست افزایشی را ادامه می‌دهد اما پس از رفتن «جانت یلن» آقای جرومیپاول توسط دونالد ترامپ معرفی شد برنامه کاهش نرخ بهره را با سفارش‌ها و اصرار ترامپ دنبال می‌کند. 

وزارت کار آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که اقتصاد آمریکا در ماه نوامبر 266 هزار شغل جدید ایجاد کرده و انتظار بازار برای تحقق 184 هزار شغل جدید در این کشور است.

بر اساس اعلام وزارت کار این کشور نرخ بیکاری با رقم 3.5 درصد به کمترین میزان 50 سال گذشته رسیده است.

پیش از تصمیم روز چهارشنبه فدرال رزرو در فاصله ماه‌های جولای و اکتبر سه بار نرخ بهره را کاهش داده بود و هر بار 25 صدم درصد نرخ بهره را کم کرده بود. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری