کد خبر 396825

اروپایی‌ها چند سالگی بازنشسته می‌شوند؟

به طور متوسط انتظار می‌رود که هر فرد اروپایی ۳۶.۲ سال کار کند.

به گزارش مرکز آمار اتحادیه اروپا، عمر کاری افراد ۱۵ تا ۶۴ سال در سطح اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ به طور متوسط ۳۶.۲ سال بوده است که ۰.۳ سال بیشتر از متوسط سال ۲۰۱۷ و ۳.۳ سال بیشتر از رقم اندازه گیری شده برای سال ۲۰۰۰ بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اگرچه مردان هنوز بیش‌تر از زنان کار می‌کنند اما افزایش متوسط سال های مورد انتظار کاری زنان نقش مهمی در افزایش میانگین کل داشته است. اکنون انتظار می رود به طور متوسط هر مرد در اتحادیه اروپا ۳۸.۶ سال و هر زن ۳۳.۷ سال کار کنند.  

در بین کشورهای مختلف، ایسلند با متوسط ۴۶.۳ سال کاری، بیشترین میزان مورد انتظار عمر کاری را در بین کشورهای اروپایی داشته است و پس از آن سوئیس با ۴۲.۷ سال، سوئد با ۴۱.۹ سال و هلند با ۴۰.۵ سال قرار دارند.

از سوی دیگر کمترین متوسط کاری مورد انتظار در بین کشورهای اروپایی مربوط به ترکیه با ۲۹.۴ سال بوده است. ایتالیا با ۳۱.۸ سال و یونان با ۳۲.۹ سال دیگر کشورهایی هستند که انتظار می رود ساکنان آن کمتر از سایر کشورهای اروپایی کار کنند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی نیز متوسط سال‌های کاری در اسپانیا ۳۵.۲ سال، فرانسه ۳۵.۴ سال، انگلیس ۳۹.۲ سال، آلمان ۳۸.۷ سال، اتریش ۳۷.۵ سال، نروژ ۳۹.۶ سال و فنلاند ۳۸.۶ سال بوده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری