کد خبر 396780

عربستان در راس گروه ۲۰ قرار می‌گیرد

عربستان برای نخستین بار ریاست گروه ۲۰ را برعهده می‌گیرد و دیپلمات‌ها احتمال می‌دهند ریاست این گروه به ریاض کمک کند تا مشکلات خود را پشت سر گذاشته و مسائل دشوار را حل کند.

روسیاالیوم گزارش داد، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان، شاهزاده‌ باتجربه دیپلماتیک در غرب، برای حضور در نشست ۲۰ وارد ژاپن شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دیپلمات‌ها می‌گویند، پیش از اینکه عربستان گروه ۲۰ را نوامبر ۲۰۲۰ میزبانی کند، این گروه می‌تواند به ریاض کمک کند تا مشکلات خود را برطرف کرده و پرونده‌های سخت‌تری مانند جنگ یمن و تحریم قطر را مختومه کند.

یک منبع دیپلماتیک در این راستا گفت: آرامشی در روند درگیری‌های یمن طی هفته‌های اخیر دیده می‌شود. همچنین حملات هوایی ریاض که غیرنظامیان را می‌کشد، زمینه مناسبی را برای میزبانی گروه ۲۰ توسط این کشور فراهم نخواهد کرد و این حملات عربستان با پیامی که این کشور برای در پیش گرفتن سیاست درهای باز می‌فرستد، مانند گذشته نخواهد بود.

بن فرحان ریاست گروه ۲۰ را امروز (شنبه) در ژاپن تحویل خواهد گرفت.

دیپلمات‌ها گفتند، عربستان برای برگزاری بیش از ۱۰ کنفرانس سران گروه ۲۰ در مدت زمان یک سال پیرامون گردشگری، کشاورزی، انرژی، محیط زیست و اقتصاد دیجیتال برنامه‌ریزی می‌کند.

گروه ۲۰ به عنوان ابزاری برای مقابله با بحران‌های مالی در دهه ۹۰ تشکیل شد و ۱۹ کشور و اتحادیه اروپا عضو آن هستند و به این ترتیب این مجمع در واقع دو سوم جمعیت جهان و بیش از ۵۸ درصد تولید جهان را تشکیل می‌دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری