کد خبر 396388

واکنش‌ها به اعلام جرم علیه نتانیاهو

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اعلام جرم علیه خود توسط دادستانی این رژیم واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه النشره، «بنیامین نتانیاهو» این اقدام را «کودتا علیه خود» توصیف کرده و تشکیل کمیته مستقلی را درباره اتهاماتی که پیرامون فساد، رشوه و خیانت در امانت به وی وارد شده است، خواستار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر،  وی همچنین اتهامات علیه خود را دروغ و ساختگی برشمرد. در همین حال، «بنی گانتس» رئیس حزب آبی-سفید نیز در واکنش به اعلام جرم علیه نتانیاهو این اقدام را «روزی بسیار غمگین برای اسرائیل» برشمرد.

گفتنی است که دادستانی رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای به صورت رسمی اتهامات نتانیاهو درباره تقلب، دریافت رشوه و سوء استفاده از اعتماد عمومی را اعلام کرد.

همچنین گفته شده دادستانی رژیم صهیونیستی با ارسال نامه‌ای  رسمی به رئیس پارلمان این رژیم، خواستار سلب مصونیت پارلمانی نتانیاهو شده است.

در حال حاضر نتانیاهو ۳۰ روز فرصت دارد تا به این درخواست سلب مصونیت اعتراض کند.

نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی متهم است که از بازرگانان متمول هدایای ارزشمندی قبول کرده و برای جلب توجه مثبت رسانه‌ها دست به اقداماتی زده است.

اعلام اتهامات و درخواست سلب مصنویت نتانیاهو از سوی دادستان کل رژیم صهیونیستی در شرایطی صورت می‌گیرد که به رغم برگزاری دو انتخابات سراسری در این کشور، احزاب نتوانسته‌اند بر سر تشکیل دولت جدید به توافق برسند و وضعیت تشکیل کابینه دولت در مناطق اشغالی پس از یک سال همچنان مبهم و نامشخص است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر