کد خبر 396343

سخنگوی وزارت خارجه ایران به اروپا چه توصیه‌ای کرد؟

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به دولت‌های اروپایی توصیه کرد که به جای اظهارات مداخله‌جویانه و دفاع از اشرار، پاسخگوی خلف‌ وعده‌های خود نسبت به مردم ایران باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،‌ سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه از دولت‌های اروپایی خواست به جای دخالت در امور داخلی ایران و حمایت از آشوبگران، به فکر پاسخگویی به خلف وعده‌های خود نسبت به ملت ایران باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات اخیر مقامات اروپایی بویژه سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا را دخالت در امور داخلی ایران دانسته و به کشورهای اروپایی توصیه کرد بهتر است ابتدا به مشکلات و نابسامانی های داخلی خود پرداخته و در پی درمان نارضایتی های گسترده ای باشند که هر هفته در اروپا به اشکال مختلف سر باز می کند و تلفات و بازداشت های فراگیر به دنبال داشته است.

موسوی افزود: آنچه که در خصوص ایران باید در درجه اولِ توجه قرار گیرد پاسخگویی اروپا نسبت به خلف وعده و عدم اجرای تعهدات برجامی آنها و همراهی با قلدری های آمریکا در تحریم و تروریسم اقتصادی ضد مردم ایران است نه اظهارات مداخله آمیز و اشک تمساح برای دفاع از اشرار و تخریب کنندگان اموال و اماکن عمومی و حتی خصوصی در ایران!

بیشتر بخوانید
ارسال نظر