کد خبر 392345

آمریکا از توافقنامه پاریس خارج می‌شود

دولت آمریکا ظرف روزهای آینده فرآیند قانونی برای خروج رسمی این کشور از توافقنامه آب و هوایی پاریس را آغاز می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به زودی فرآیند قانونی برای خروج این کشور از توافقنامه آب و هوایی پاریس را آغاز می کند که این نخستین گام رسمی واشنگتن در مسیر فرآیندی یکساله برای خروج از این توافق جهانی است.

بدین ترتیب، دولت آمریکا از بزرگترین توافق جهانی در زمینه مبارزه با انتشار گازهای گلخانه ای خارج می شود؛ خروجی که دونالد ترامپ از ابتدای دوره ریاست جمهوری خود وعده آن را داده بود.

گفتنی است که آمریکا در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» این توافقنامه جهانی را امضا کرد و وعده داد که تا سال ۲۰۲۵ میلادی، ۲۶ تا ۲۸ درصد از میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود بکاهد.

اما دونالد ترامپ مدعی شد که این توافقنامه به طور غیرمنصفانه ای به اقتصاد آمریکا لطمه می زند و سایر کشورهای تولید کننده گازهای گلخانه ای همچون چین را به حال خود رها می کند.

پیش بینی می شود که وزارت خارجه آمریکا ظرف روزهای آینده نامه خروج رسمی این کشور از توافقنامه آب و هوایی پاریس را به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل ارائه دهد و بدین ترتیب، فرآیند قانونی و یکساله خروج از این پیمان که یک روز پس از انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا- چهارم نوامبر ۲۰۲۰- به پایان می رسد، آغاز می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر