کد خبر 391830

جولان توک توک‌ها در اعتراضات مردم عراق +عکس

تظاهرات مردم عراق در بغداد و برخی از شهرهای این کشور، علیه کمبود خدمات عمومی و نبود فرصت های شغلی به تدریج گسترش یافته و در دو مرحله از این اعتراضات تاکنون حدود ۲۰۰نفر از معترضان عراقی در بغداد و شهرهای دیگر این کشور در ناآرامی‌های اخیر کشته و بیش از ۸هزار تن نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، با این حال آنچه توجه خبرنگاران و رسانه ها را در حاشیه این تظاهرات جلب کرده استفاده از موتورسیکلت سه چرخ معروف به توک توک به عنوان آمبولانس و تاکسی است.

توک توک‌ها در کمبود آمبولانس، مجروحان ناآرامی ها را سریعا به بیمارستان ها منتقل می کنند و به نوعی توک توک به نماد تظاهرات و دوست مردم عراق تبدیل شده است.

سه روز پیش نیز جنین هنیس پلاسخارت رئیس دفتر و نماینده ویژه دبیرکل سازمان در این کشور نیز سوار بر موتورسیکلت سه چرخ توک توک به میدان تحریر شهر بغداد رفت و با تظاهرکنندگان معترض دیدار و گفت و گو کرد.

اتوریکشا یا موتور سه‌چرخ یا سه‌پاچه یا توک توک خودرو و در واقع موتورسیکلتی است سه چرخه که یکی از عمده‌ترین روش‌های حمل مسافرهای درون‌ شهری در بسیاری از کشورها در سراسر جهان، به ویژه در مناطقی که آب و هوای گرمسیری یا نیمه گرمسیری دارند به‌شمار می‌رود.

569432_365

569433_921

569434_380

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری