کد خبر 389947

اتهام‌ زنی‌ دوباره آمریکا به ایران

وزیر دفاع آمریکا در یک سخنرانی با تکرار اتهام‌زنی به ایران، از شرکای اروپایی واشنگتن خود در ایجاد «بازدارندگی» در برابر ایران، با آمریکا همراه شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز پنج‌شنبه بار دیگر اتهام حمله ایران به تأسیسات نفتی عربستان سعودی را تکرار کرد.

وی که در مؤسسه «صندوق مارشال» در شهر بروکسل سخنرانی می‌کرد، با اشاره به سفر اخیرش به عربستان سعودی، گفت: «در عربستان سعودی، به تقویت متحدان خود از طریق [فروش] هواپیماها، سامانه‌های پدافند موشکی و هوایی و دیگر تجهیزات دفاعی بیشتر ادامه می‌دهیم.»

اسپر افزود: «به متحدان خود در اروپا توصیه می‌کنیم که مسیر ما را ادامه داده و آن‌ها هم برای ایجاد بازدارندگی در برابر ستیزه‌جویی ایران حمایت خود را ارائه کنند تا به گسترش ثبات در منطقه کمک و از نظم قانون‌محور بین‌المللی دفاع شود.»

وزیر دفاع آمریکا در ادامه گفت: «ایران به فعالیت‌های شرارت‌بار در سرتاسر خاورمیانه ادامه می‌دهد. حمله اخیر به تأسیسات نفتی «آرامکو» عربستان سعودی نمونه‌ای از این اقدامات است. ایران تهدیدی مداوم برای شرکای ما در آن منطقه به شمار می‌آید.»

اظهارات اسپر علیه ایران و اتهام‌زنی در مورد حمله به تأسیسات نفتی آرامکو در حالی است که ارتش و انصارالله یمن مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفته و آن را پاسخی مشروع به حملات پنج ساله ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به مردم یمن توصیف کرده‌اند.

واشنگتن با وجود اینکه بارها وعده داده مدارک خود در مورد نقش ایران در این عملیات را منتشر می‌کند، اما با گذشت چندین هفته از آن حادثه، این وعده آمریکا عملی نشده است. با این حال، مقام‌های آمریکایی به اتهام‌زنی بدون ارائه سند به ایران ادامه می‌دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری