کد خبر 388771

هیئت صهیونیست در یک کنفرانس ضدایرانی در بحرین شرکت می‌کند

منابع خبری شنبه گزارش داده‌اند هیئتی از رژیم صهیونیستی در یک کنفرانس ضد ایرانی با موضوع «امنیت دریایی» که یکشنبه در بحرین برگزار می‌شود حضور خواهد داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، خبرنگار کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده یک هیئت رسمی از این رژیم در کنفرانس امنیت دریایی که فردا (یکشنبه) در بحرین برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد. 

خبرنگار کانال ۱۳ با گزارش این خبر به نقل از منابع دیپلماتیک نوشته موضوع این کنفرانس «مقابله با ستیزه‌جویی ایران در مسیرهای کشتی‌رانی در خلیج [فارس] خواهد بود.»

این کنفرانس ادامه همایشی است که در چند ماه پیش در لهستان علیه ایران برگزار شد. نمایندگان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی در آن همایش شرکت کردند. 

کنفرانس بحرین هم همانند همایش ورشو به ابتکار دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برگزار می‌شود. 

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی حضور در این کنفرانس را تکذیب نکرد و به کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی گفت: «اسرائیل در همایش‌هایی که در ادامه ورشو هستند شرکت می‌کند.»

در سال‌های اخیر گزارش‌های متعددی از تماس‌های پشت پرده برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی منتشر شده و حتی گفته می‌شود که این کشورها روابط امنیتی نزدیکی با یکدیگر برقرار کرده‌اند. در این میان، امارات و بحرین رویکردی علنی‌تر در پیش گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر