کد خبر 384757

چین: به قدرت دوم دنیا تبدیل شده‌ایم

رئیس جمهور چین در جریان سالگرد مراسم ملی این کشور گفت که پکن اینک به قدرت دوم جهان مبدل شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رئیس جمهور چین سه شنبه در جریان مراسم هفتادمین سالگرد «تاسیس جمهوری خلق چین» اظهار داشت که هیچ نیرویی قادر نخواهد بود لطمه‌ای به موقعیت جهانی کنونی پکن بزند یا مانع پیشرفت مردم این کشور شود.

به نوشته خبرگزاری «پرنسا لاتینا» «شی جین پینگ» رئیس جمهور  چین در سالروز هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین اظهار داشت که جمهوری خلق چین به لطف تلاش‌های سخت و طاقت فرسا در طول هفتاد سال گذشته به «قدرت دوم جهان» مبدل شده است.

این مراسم سه شنبه در میدان «تیان‌آنمن» و با رژه با شکوه ارتش این کشور برگزار شد. ارتش چین در این نمایش قدرت انواع موشک‌های دوربرد با قابلیت حمل کلاهک اتمی، پهپادهای  بزرگ و انواع تانک‌ را شرکت داد.

به گزارش خبرگزاری پرنسا لاتینا، رئیس جمهور چین بر اهمیت حفظ پیشرفت‌های سوسیالیسم با ویژگی‌های چین و رهبری حزب کمونیست و تلاش برای ارتقاء رفاه اجتماعی و دستیابی به دستاوردهای جدید تاکید کرد.

شی جین پینگ افزود که نیروهای مسلح این کشور ماهیت و اهداف خود را برای حفظ استقلال، امنیت و منافع کشور و همچنین صلح جهانی حفظ می‌کنند.

رئیس جمهور چین در خاتمه سخنان خود با اشاره به تعهد پکن به سیاست «یک کشور، دو نظام حکومتی» در قبال هنگ‌کنگ تاکید کرد که چین به دنبال روابط صلح آمیز در «تنگه تایوان» خواهد بود.

وزیر امور خارجه چین نیز در روزهای گذشته در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل هشدار داد که سیاست‌های دولت آمریکا نظم جهانی را تهدید می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر