کد خبر 380964

گوترش خواستار کاهش تنش‌ها در منطقه غرب آسیا شد

دبیر کل سازمان ملل روز یکشنبه خواستار کاهش تنش‌ها در منطقه غرب آسیا شد و بدون اشاره به حملات ۵ساله ائتلاف سعودی به یمن، حملات به پالایشگاه‌های عربستان را محکوم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل روز یکشنبه خواستار کاهش تنش‌ها در منطقه شد.

وی بدون اشاره به حملات پنج ساله ائتلاف به رهبری سعودی به شهرهای مختلف یمنی، حملات به پالایشگاه‌های نفت عربستان را محکوم کرد.

نیروهای ارتش یمن صبح شنبه دو پالایشگاه نفتی «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در «شرقیه» عربستان سعودی را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که عملیات مذکور در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن صورت گرفته است.

وی تأکید کرد که این عملیات یکی از بزرگترین عملیات‌هایی است که نیروهای ما در عمق سعودی انجام داده و پس از رصد اطلاعاتی دقیق و همکاری افراد شریف و آزاده در داخل عربستان سعودی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در پی این حملات پهپادی، بخشی از تولید و صادرات نفتی سعودی مختل شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدرضا کیانفر
  ۰ ۰

  سردار رسول سنایی‌راد معاون فرمانده کل قوا گفت: عمل نکردن سامانه‌های دفاعی آمریکا در عربستان هنگام حمله اخیر پهپادی انصارالله یمن به تأسیسات نفتی آرامکو نشان می‌دهد که آمریکا برای دوشیدن و سرکیسه کردن کشورهای منطقه نیازمند ایجاد هیاهو و جنجال در منطقه است.

  آقای سنایی‌راد،
  الحق که آقای ترامپ نابغه سیاست می‌باشد زیرا هم نفتش را جاگزین نفت عربستان می‌کند هم سامانه‌های دفاعی پیشرفته‌تری به کشورهای عربی می‌فروشد و هم به بهانه پشتیبانی جمهوری اسلامی از انصارالله یمن تحریمها را برعلیه ما افزایش می‌دهد.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
  2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
  با تشکر از توجه شما،