کد خبر 376243

کنگره آمریکا نگران عرضه ارز مجازی فیس بوک است

رئیس کمیته خدمات مالی آمریکا در کنگره پس از دیدار با مقامات آمریکا در سوئیس گفت همچنان نگران طرح های فیسبوک برای ساخت یک ارز دیجیتال است.

به گزارش رویترز ، رئیس کمیته خدمات مالی آمریکا  پس از دیدار با مقامات آمریکا در سوئیس گفت همچنان نگران طرح های فیسبوک برای ساخت یک ارز دیجیتال است .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مکسین واترز، نماینده دموکرات کنگره آمریکا طی بیانیه ای گفت:« ضمن تشکر از وقتی که مقامات دولت سوئیس برای دیدار با ما گذاشته اند، نگرانی های من در مورد اعطای مجوز به یک شرکت بزرگ تکنولوژی برای ساخت یک ارز خصوصی به جایگزینی ارز جهانی همچنان باقیست».

  پس از این که فیس بوک در ژوئن ناظران و قانون گذاران را با اعلام ساخت یک سکه دیجیتال جدید با نام لیبرا در 2020 ، شوکه کرد، سعی می کند واشنگتن را با خود همراه سازد.

 قانون گذاران و ناظران مالی در آمریکا و خارج از آن نگران تاثیر استفاده گسترده از لیبرا توسط 2.38 میلیارد کاربر فیسبوک بر سیستم مالی جهانی هستند.

 فیس بوک اعلام کرده این ارز توسط « انجمن لیبرا » واقع در ژنو سوئیس منتشر و مدیریت خواهد شد.

 واترز گفت مقامات سوئیس در فهم موقعیت ، پیچیدگی و گستردگی طرحهای فیسبوک بسیار کمک کننده بودند.

 قانونگذاران آمریکا از فیسبوک به خاطر طرح هایش انتقاد کردند و گفتند مطمئن نیستند این شرکت برای حفاظت از سیستم مالی جهان و اطلاعات مشتریان قابل اعتماد باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری