کد خبر 372412

سقوط مشکوک پهباد پیشرفته آمریکا در عراق

یک فروند پهباد پیشرفته آمریکایی به دلایل نامعلومی در منطقه «الرضوانیه» در شمال غربی بغداد سقوط کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، احتمالا این پهباد پیشرفته آمریکایی در نتیجه یک حمله الکترونیکی یا پارازیت (اختلال در امواج ارتباطی) از سوی طرف های ناشناخته ای سقوط کرده یا ناچار به فرود اضطراری شده است.

تصاویر منتشر شده از این پهباد نشان می دهد که این هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بدون اینکه آسیب خاصی دیده باشد در یک منطقه کشاورزی در «الرضوانیه» در شمال غربی بغداد بر زمین نشسته است.

بر اساس گزارش بدست آمده، یک نیروی عراقی این پهباد را بعد از مدتی از فرود آمدنش، تحویل گرفته و با خود برده است.

فرماندهی ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا با انتشار بیانیه ای امروز جمعه سقوط یا فرود اضطراری این پهباد را مورد تایید قرار داد و گفته است که حادثه سقوط این پهباد مربوط به چهارشنبه گذشته است.

براساس ادعای بیانیه فرماندهی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، هواپیمای بدون سرنشین به دلیل ایراد میکانیکی،  فرود برنامه ریزی نشده ای در روز چهارشنبه گذشته داشته است.

طبق بیانیه، این هواپیما بدون هیچ گونه آسیبی به زمین نشسته و نیروهای امنیتی عراق آن را به سلامت تحویل گرفته و هیچ کسی در این حادثه آسیب ندیده است.

فرماندهی نیروهای ائتلاف آمریکایی اعلام کرده است که هیج بخش از تجهیزات پهباد در جریان فرود آمدن آسیب ندیده است.

در بیانیه ائتلاف آمریکایی نسبت به ادعای برخی رسانه های عراقی که علت فرود یا سقوط هواپیما را نتیجه حمله الکترونیکی یا پارازیت عنوان کرده اند، سکوت کرده است.

در این بیانیه همچنین به نیروی عراقی که اولین بار، این پهباد ساقط شده را شناسایی و تحویل گرفته، اشاره نشده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری