کد خبر 371178

آمریکا روسیه را رسما تحریم کرد

وزارت خارجه آمریکا اعمال بسته دوم تحریم‌ها علیه روسیه در رابطه با قضیه اسکریپال را رسما اعلام کرد.

به گزارش راشاتودی، در اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا گفته می شود این تحریم ها "مطابق با قانون سال ۱۹۹۱ درباره کنترل سلاح های شیمیایی و میکربی و منع استفاده نظامی از آن و به خاطر استفاده روسیه از گاز فلج کننده اعصاب نوویچوک برای کشتن سرگئی اسکریپال و یولیا، دخترش در بریتانیا در روز ۴ مارس ۲۰۱۸ اعمال می شوند".

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه پس از یک دوره ۱۵ روزه اطلاع رسانی به کنگره و انتشار رسمی آنها که انتظار می رود روز ۱۹ اوت باشد، اعتبار پیدا کرده و طی یک سال اجرا خواهند شد. بسته اول تحریم های آمریکا علیه روسیه در رابطه با قضیه اسکریپال روز ۲۷ اوت ۲۰۱۸ اعتبار پیدا کرده بودند.

سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیا که در گذشته سرهنگ سابق سازمان مرکزی اطلاعات ارتش روسیه بود و یولیا، دخترش روز ۴ مارس در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می‌کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А۲۳۴ دست داشته اما مسکو این اتهام را اکیدا رد می کند. به دنبال بریتانیا، تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا، کانادا، نروژ، اوکراین و دیگر کشورها تصمیم گرفتند در رابطه با قضیه سالزبری دیپلمات های روسی را اخراج کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر