{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 369275

با حکم دیوان عالی آمریکا، رئیس جمهور آمریکا می‌تواند ۲.۵ میلیارد دلار از هزینه ساخت دیوار مرزی با مکزیک را از بودجه پنتاگون بردارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دیوان عالی آمریکا حکم ماه پیشین قاضی کالیفرنیا، که طبق آن، «دونالد ترامپ» از صرف بودجه 2.5 میلیارد دلاری پنتاگون برای ساخت دیوار مرزی منع می‌شد، را لغو کرد.

بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، ماه گذشته قاضی منطقه‌ای کالیفرنیا تأکید کرد که ترامپ اجازه ندارد از بودجه مورد تأیید کنگره برای پنتاگون برای ساخت دیوار مرزی استفاده کند اما هم‌اکنون حکم دیوان عالی آمریکا با پنج رأی موافق در مقابل چهار رأی مخالف، مجوز استفاده دولت ترامپ از این بودجه میلیاردی برای ساخت دیوار در مرز جنوبی آمریکا را صادر می‌کند.

ترامپ اوایل ماه جاری میلادی از دیوان عالی کشور آمریکا تقاضا کرد تا حکم دادگاه کالیفرنیا را لغو کند و بودجه‌ای را آزاد کند که به وی اجازه می‌دهد بخش‌هایی از دیوار وعده داده شده وی در مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 را در کالیفرنیا، آریزونا و نیومکزیکو بسازد.

طبق این گزارش، ترامپ علاوه بر بودجه 2.5 میلیارد دلاری کنگره، 3.6 میلیارد از بودجه ساختار نظامی و 600 میلیون از بودجه خزانه‌داری آمریکا را نیز برای پوشش هزینه دیوار مرزی که کنگره حاضر به تأمین بودجه آن نشده است،در نظر گرفته است.

شبکه «بی بی سی» نیز گزارش کرده است که اوایل سال جاری میلادی، ترامپ با اعلام وضعیت اضطراری در مرز با مکزیک، شرایط را برای برداشت از بودجه پنتاگون به منظور ساخت دیوار مرزی امکانپذیر کرد.

در ماه فوریه سال جاری میلادی (اسفند ۱۳۹۷)، منازعه سیاسی بر سر تأمین بودجه دیوار مکزیک به طولانی‌ترین تعطیلی دولت آمریکا در طول تاریخ انجامید. در نهایت کنگره تنها با ساخت دیواری نرده‌ای با بودجه ۱.۳۸ میلیارد دلار در برخی نواحی مرزی موافقت کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری