کد خبر 365406

سهام آسیایی افت کرد

سهام آسیایی پس از این‌که سرمایه‌گذاران با این حقیقت کنار آمدند که احتمال کاهش شدید نرخ بهره آمریکا، بسیار کم شده است، نتوانستند از افت دیروز خود بازگردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، روز سه‌شنبه پس از این‌که سرمایه‌گذاران با این حقیقت کنار آمدند که احتمال کاهش شدید نرخ بهره آمریکا بسیار کم شده است، سهام آسیایی نتوانستند از افت دیروز خود بازگردند.

این دیدگاه باعث شد سهام وال‌استریت، دیشب برای دومین جلسه معاملاتی پی‌درپی افت کنند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن پس از افت ۰.۶ درصدی دیروز، در اوایل معاملات آسیایی امروز به رشد اندک ۰.۱ درصدی دست یافت.

نیکی ژاپن به لطف افت ین در برابر دلار توانست ۰.۳۱ درصد رشد کند.

کامپوزیت شانگهای معاملات امروز را با ۰.۱۸ درصد افت آغاز کرده است. هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ هم تا ساعت ۷:۲۰ به وقت تهران، ۰.۳۶ درصد افت کرد.

ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۲۸ درصد پایین آمد، در حالی که کوسپی کره‌جنوبی توانست افت‌های اولیه امروز را جبران کند و فعلاً در وضعیت بدون تغییر باقی بماند.

در وال‌استریت، اس‌اندپی ۵۰۰ با افت ۰.۴۸ درصدی روبرو شد، در حالی که کامپوزیت نزدک با سقوط سهام اپل، ۰.۷۸ درصد از ارزش خود را از دست داد.

بسیاری از فعالان بازار، حالا دیگر تقریباً اصلاً روی کاهش ۰.۵۰ درصدی نرخ بهره، در اجلاس ۳۱-۳۰ جولای فدرال‌رزرو حساب باز نمی‌کنند اما هنوز معتقدند احتمال زیادی برای کاهش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره در این اجلاس، وجود دارد.

حالا سرمایه‌گذاران توجه خود را به سخنرانی رئیس فدرال‌رزرو معطوف کرده‌اند که قرار است در ادامه این هفته در برابر کنگره انجام شود. ممکن است در این سخنرانی سرنخ‌هایی در مورد کاهش نرخ بهره، وجود داشته باشد.

در بازار ارز، نرخ برابری دلار با ین ژاپ، که در جلسه معاملاتی قبلی تا ۱۰۸.۸۱ بالا رفته بود، امروز در ۱۰۸.۷۵ تثبیت شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر