کد خبر 364488

نشست ترکیه، ایران و روسیه درباره سوریه

سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه پنجشنبه اعلام کرد کشورش ماه اوت میلادی میزبان نشستی سه‌جانبه درباره سوریه خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «ابراهیم کالین»، سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور به همراه روسیه و ایران در ماه «اوت» نشست سه‌جانبه‌ای درباره سوریه برگزار خواهند کرد. 

به نوشته خبرگزاری آناتولی، ابراهیم کالین بعد از نشست کابینه دولت ترکیه در آنکارا گفته «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه نشست چهارجانبه دیگری هم با روسای جمهور روسیه، آلمان و فرانسه ظرف دو ماه آینده برگزار خواهد کرد. 

کالین گفت در این نشست هم درباره سوریه و مسائل منطقه‌ای بحث خواهد شد. 

روسیه، ترکیه و ایران کشورهای ضامن طرح آتش‌بس در سوریه هستند و پیش از این چندین دور مذاکره در سطح سران میان رهبران این سه کشور برگزار شده است. دور آخر این نشست فوریه ۲۰۱۹ در سوچی روسیه برگزار شد. پیش از آن نشستی به میزبانی تهران میان سران این کشورها برگزار شده بود.

احتمال می‌رود دستور کار نشست ترکیه موضوع ادلب باشد. استان ادلب و بخشی از شمال استان حماه آخرین منطقه تحت تسلط تروریست‌ها در سوریه است و این درگیری‌ها در حالی صورت می‌گیرد که طبق توافق کشورهای ترکیه، روسیه و ایران استان ادلب و شمال حماه ذیل توافق «منطقه کاهش تنش» تعریف می‌شوند. اما گروه‌های مسلح این توافق را بارها با حمله به ارتش سوریه نقض کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری