کد خبر 362049

واشنگتن‌پست: استدلال ترامپ درباره عدم حمله به ایران یک دروغ فاحش بود

یک روزنامه آمریکایی ضمن تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور آمریکا یک دروغگوی قهار است، نوشت که استدلال وی درباره صرفنظر از اقدام نظامی علیه ایران به دلایل انساندوستانه یک دروغ فاحش بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی به جدیدترین دروغ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص علت صرفنظر از اقدام نظامی علیه ایران اشاره کرد و نوشت، ترامپ یک دروغگوی قهار است اما برخی از دروغ‌های وی قابل‌توجه‌تر از باقی دروغ‌هایش است. دروغ‌هایی که او درباره تغییر عقیده درباره حمله به ایران بعد از ساقط شدن پهپاد آمریکا گفت، کاملاً آشکار و گویا بود.

بامداد پنج‌شنبه گذشته، یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی که وارد حریم هوایی ایران شده بود، توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سرنگون شد. بسیاری از تحلیل‌گران نظامی بر این باورند که اثبات توانمندی ایران در سرنگون ساختن چنین پهپادی معادلات نظامی را در منطقه تغییر داده است.

رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه هفته گذشته در خصوص علت صرفنظر از اقدام نظامی علیه ایران در توییتر خود نوشته بود: «شب گذشته آماده شلیک به سه سایت مختلف برای تلافی بودیم که پرسیدم چند نفر کشته خواهند شد؟ پاسخ یک ژنرال این بود: "۱۵۰ نفر قربان". ده دقیقه قبل از حمله، آن را متوقف کردم، چون متناسب با ساقط کردن یک پهپاد بدون سرنشین نبود.»

این روزنامه آمریکایی سپس درباره این دروغ فاحش ترامپ توضیح داد،پنتاگون اوایل روز پنجشنبه هفته گذشته، برآورد خسارت جانبی را به همراه گزینه‌های اقدام نظامی علیه ایران، ارائه کرده است، بعلاوه آنکه رقم تلفات 150 نفری، بالاترین رقم برآورد شده بوده است که در صورتیکه آمریکا در میانه روز، اهدافی را در ایران بمباران می‌کرد، احتمال کشته شدن این تعداد وجود داشت.

واشنگتن‌پست سپس اینگونه در استدلال اینکه ترامپ در این خصوص دروغ گفته است، نوشت، گزینه‌ای که در وهله اول ترامپ با آن موافقت کرد، اقدام نظامی علیه ایران در هنگام شب بود تا میزان تلفات کاهش یابد اما در نهایت آنطور که نیویورک‌تایمز گزارش کرد، ترامپ 10 دقیقه قبل از موعد حمله به ایران از تصمیم خود منصرف نشد بلکه دو ساعت قبل از آن از این تصمیم منصرف شد که حدود ساعت 19:00 بود.

این روزنامه آمریکایی سپس نوشت، این دروغ‌ها شاید کوچک به نظر برسد اما در حقیقت بسیار فاحش است زیرا موضوع انگیزه بیان چنین دروغ‌هایی مطرح می‌شود.

ترامپ آنطور که واشنگتن‌پست گزارش می‌دهد، تمایل دارد به جهان القا کند که اقدام نظامی علیه ایران را به دلایل انساندوستانه متوقف کرده است و اینکه وی «جنگ‌طلب» نیست اما شواهد نشان می‌دهد که مکالمه با افرادی همچون «تاکر کارلسون» مجری شبکه فاکس‌نیوز در خودداری وی از اقدام نظامی علیه ایران تأثیر گذاشته است.

آنطور که گزارش‌های پیشین نشان می‌دهد، کارلسون به ترامپ گفته بود، جنگ‌طلبانی که ترامپ به انتقام‌گیری از ایران ترغیب می‌کنند، «اصلاً به فکر منافع رئیس‌جمهور نیستند و اگر ترامپ به جنگ با ایران برود، باید با شانس پیروزی مجدد در انتخابات (ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا) خداحافظی کند».

واشنگتن‌پست ادامه داد، به طور خلاصه، ترامپ به واسطه دریافت اطلاعات جدید از تصمیم خود صرفنظر نکرد بلکه از انجام این کار دچار ترس شد و این بخشی از ویژگی ترامپ است که همچون یک ببر غرش می‌کند اما همچون یک گربه ترسو عمل می‌کند.

واشنگتن‌پست در بخشی از گزارش خود تأکید کرد که ترامپ یک ببر توییتری است که نمی‌توان تهدیداتش را چندان جدی گرفت.

نویسنده این گزارش ضمن اینکه به هیچ عنوان گزینه اقدام نظامی علیه ایران را تأیید نمی‌کند، نوشت که استدلال وی این نیست که ترامپ باید به ایران حمله می‌کرد اما ترامپ یا باید عمل کند یا اینکه ساکت شود اما او هیچ کدام از این دو را انجام نمی‌دهد و همچنان بدون آنکه تهدیداتش را عملی کند دهان خود را باز کرده است و یا به طور دقیق‌تر حساب توییتری خود را باز کرده است و این بدترین چیز در تمامی کشورهای جهان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری