کد خبر 361535

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

کدام احزاب آمریکا موافق جنگ با ایران هستند؟/ تَب تُند جمهوری‌خواهان

به تازگی یک نظرسنجی از احزاب مختلف در خصوص موافقت یا مخالفت با اقدام نظامی آمریکا علیه ایران، در صورتی که مقصر بودن ایران در انفجار نفت‌کش‌ها اثبات شود، انجام شده است.

اقتصادآنلاین – مهسا نجاتی؛ پس از انفجار دو نفت‌کش در تنگه هرمز و انتساب مسئولیت این عمل به ایران، و پیش از سرنگونی پهباد آمریکایی بدون سرنشین در صبح پنجشنبه توسط ایران در تنگه هرمز، مرکز تحقیقاتی YouGov یک نظرسنجی از احزاب و گروه‌های مختلف جامعه در خصوص حمایت آنها از اقدام نظامی آمریکا علیه ایران انجام داده است. این نظرسنجی بر اساس پرسش: " اگر مقصر بودن ایران در خصوص سرنگونی نفت‌کش‌ها در خلیج فارس اثبات شود، با اقدام نظامی آمریکا علیه ایران موافق هستید یا مخالف؟" انجام شده است.

به دنبال ادعای آمریکا در خصوص مقصر بودن ایران برای انفجار نفت‌کش‌ها، 47 درصد از بزرگسالان در پاسخ خود با اقدام نظامی علیه ایران (کاملا/تا حدودی) موافقت کردند، در حالی که 31 درصد با این مسئله (کاملا/ تا حدودی) مخالف بودند. همچنین، با توجه به شرکت احزاب در این نظرسنجی، 77 درصد از جمهوری‌خواهان با اقدام نظامی علیه ایران (کاملا/تا حدودی) موافقت نشان دادند. در مقایسه، 31 درصد از دموکرات‌ها با این مسئله موافق بودند.

در نمودار ارائه شده، میزان موافقت و مخالفت احزاب و گروه‌های مختلف در خصوص اقدام نظامی علیه ایران را مشاهده می‌کنید؛

کدام احزاب آمریکا موافق جنگ با ایران هستند؟

بیشتر بخوانید
ارسال نظر