کد خبر 352028

مازاد تجاری چین ۳۱.۸درصد افزایش یافت

آمارها نشان می دهد با وجود جنگ تجاری واشنگتن با پکن، مازاد تجاری چین در ۴ ماه اول سال جاری میلادی با ۳۱.۸ درصد افزایش، به ۶۱۸ میلیارد و ۱۷۰ میلیون یوان (هر دلار آمریکا معادل ۶.۵ یوان) رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، گمرک چین روز چهارشنبه اعلام کرد در چهار ماه اول امسال، میزان صادرات و واردات چین به 9.51 تریلیون یوان رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 4.3 درصد افزایش یافته است.
آمار نشان می‎دهد در این مدت ارزش صادرات چین 5.06 تریلیون یوان و ارزش واردات هم 4.45 تریلیون یوان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ترتیب 5.7 و 2.9 درصد افزایش یافته است.
در ماه آوریل (10 فروردین تا 10 اردیبهشت) ارزش کل واردات و صادرات چین 2.51 تریلیون یوان بود که 6.5 درصد افزایش یافته است از این میزان، 1.3 تریلیون یوان صادرات و 1.21 تریلیون یوان نیز واردات بود که به ترتیب 3.1 و 10.3درصد رشد داشته است.
از نظر شرکای تجاری عمده، صادرات چین در این مدت به اتحادیه اروپا، کشورهای عضو اتحادیه 'آ.سه.آن' و ژاپن افزایش یافته و سرعت رشد صادرات و واردات به کشورهای مسیر کمربند و جاده هم بیشتر از کشورهای دیگر بوده است.
بر اساس این گزارش، صادرات محصولات مکانیکی و الکتریکی افزایش یافته و واردات نفت خام و گاز طبیعی نیز افزایش پیدا کرده اما واردات سویا کاهش یافته است.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر