کد خبر 351254

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

کدام کشور اروپایی بیشتر حقوق می‌دهد؟

بر اساس لیست ارائه شده در خصوص میزان دستمزد پرداختی به ازای هر ساعت به کارگران در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کشور دانمارک بیشترین و کشور بلغارستان کمترین دستمزد را به کارگرانشان پرداخت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، اوایل هفته گذشته، اداره آمار فدرال آلمان، به مناسبت روز جهانی کارگر، مقایسه میزان دستمزد کارگران در کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا را منتشر کرده است.

بر اساس این لیست، کارگران کشور دانمارک، با دریافت 44.70 یورو به ازای هر ساعت کار، بالاترین میزان دستمزد را در میان کشورهای اتحادیه اروپا دریافت می‌کنند.

گفتنی است کشورهای لوکزامبورگ و بلژیک، به ترتیب با دریافت 40.30یورو و 40یورو به ازای هرکار، در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. در مقابل، کشور بلغارستان، با پرداخت تنها 5.30 یورو به ازای هر ساعت کار، در جایگاه آخر قرار گرفت.

در نمودار ارائه شده، به ترتیب، میزان  دستمزد پرداختی به کارگران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ازای هر یک ساعت کار را مشاهده می‌کنید؛

photo_2019-05-04_17-27-19

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۳ ۰

    شما بگو الان پس یه کارگر در آلمان یا فرانسه،متوسط ۳۵ یورو ساعتی میگیره،بگیم خیلی هم لردی کار کنه،روزی ۵ ساعت کار کنه فقط ،میشه روزی ۱۷۵ یورو، بگیم در هفته هم ۵ روز بیشتر کار نکنه،دو روز بره گردش،خیلی لردی... میشه هفته ای ۸۷۵ یورو...در ماه ۴ هفته بگیریم،خورده اش هیچی ،میشه ماهی۳۵۰۰ یورو درآمد کارگر. یعنی ماهی ۵۶ میلیون تومان با یورو ۱۶ هزاری. حالا پیدا کنید پرتقال فروش را...!!!!!!!
    اونوقت دوستان اینجا،قیمت انرژی و مسائل دیگه رو با اون کشورها مقایسه میکنند.... الله اکبر.