کد خبر 349622

کاهش رشد اقتصادی کانادا

صندوق بین المللی پول، پیش بینی خود از رشد اقتصادی کانادا را کاهش داد.

به گزارش بلومبرگ، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد به دلایل داخلی و خارجی، پیش بینی خود از نرخ رشد اقتصادی کانادا در سال ۲۰۱۹ را با ۰.۱ درصد کاهش از ۱.۶ درصد به ۱.۵ درصد رسانده است. با این حال این نهاد پولی اعلام کرده است رشد اقتصادی کانادا از سال آینده روند پر شتاب تری را خواهد گرفت و به ۱.۹ درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش خواهد یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اقتصاد کانادا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ ضعیف‌ترین رشد خود در طول ۲.۵ سال اخیر را تجربه کرده بود. طبق اعلام مرکز آمار کانادا، رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ تنها معادل ۰.۴ درصد بوده است.

این رشد شگفت‌آور که از سال ۲۰۱۶ بدین سو مشاهده نشده بود در شرایطی رقم خورد که اقتصاد این کشور در سه ماهه سوم سال قبل رشد خوب دو درصدی را تجربه کرده بود. به گفته این مرکز، اقتصاد کانادا در سال ۲۰۱۸ رشد ۱.۸ درصدی را تجربه کرد که در مقایسه با رشد سه درصدی سال ۲۰۱۷، کاهش زیادی یافته است.

مت استوارت، کارشناس اقتصادی کانادا گفت: مشکلات بالقوه موجود در اقتصاد کانادا شامل بدهی بالای خانوارها و افزایش نرخ بهره هستند.

صندوق بین‌المللی پول با اشاره به کاهش رشد اقتصادی کشورهای جهان گفته است که چشم‌انداز اقتصادی برای بسیاری از کشورها هنوز هم چالش برانگیز است. این نهاد از جنگ تجاری بین چین و آمریکا، کاهش رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته، عدم توافق نهایی بر سر امضای پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی بین کانادا و مکزیک و آمریکا موسوم به نفتا و بحران ارزی کشورهای نوظهور به عنوان عوامل خارجی مؤثر بر کاهش رشد اقتصادی کانادا یاد کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر