کد خبر 348292

آمریکا برخی خارجیانی که با سپاه معامله می‌کنند را استثنا می‌کند

وزارت خارجه آمریکا دستور داده شده تا در مورد مدیران اجرایی کمپانی‌های مختلف که طرف قرارداد سپاه هستند،(مدیران و تاجران کشورهای خارجی) سخت گیری نکرده و ویزا صادر کنند.

به گزارش رویترز، سیاست خارجی آمریکا با یک گام به عقب سیاست سخت گیرانه علیه خارجیانی که با سپاه معامله می کند را این مورد شامل افرادی است که قصد ورود به آمریکا را داشته و به دلیل معامله با سپاه ممکن است ممنوع الورود به خاک ایالات متحده شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران،  دیپلمات‌های آمریکایی در سفارتخانه‌های خارج دچار سردرگمی شده و نمی دانند به چه کسی ویزا بدهند و به چه کسی ویزا ندهند.

 به همین خاطر به وزارت خارجه آمریکا دستور داده شده تا در مورد مدیران اجرایی کمپانی‌های مختلف که طرف قرارداد سپاه هستند،(مدیران و تاجران کشورهای خارجی) سخت گیری نکرده و ویزا صادر کنند.

 این امر پس از اعلام سپاه به عنوان گروه تروریستی، دستگاه دیپلماسی آمریکا را به خصوص در مورد عراقی‌ها دچار سردرگمی کرده است.

 به نوشته رویترز از آنجایی که سپاه شاهرگ اقتصادی ایران را در دست دارد، شرکتهای زیادی با ایران طرف قرارداد بوده و بنابراین نمی‌توان همه معامله گران با ایران را به این دچار محدودیت کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر