کد خبر 347740

کره شمالی شرکت در مذاکرات با حضور پامپئو را تحریم کرد

یکی از مقامات رسمی وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرد، این کشور دیگر در مذاکره با آمریکا حاضر نخواهد شد، اگر وزیر خارجه آمریکا در آن حاضر شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (پنجشنبه) به نقل از «کوان یونگ گان» یکی از مقامات رسمی وزارت خارجه این کشور گزارش کرد که کره شمالی دیگر در مذاکرات اتمی که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، حضور داشته باشد، شرکت نخواهد.

خبرگزاری «KCNA» کره شمالی به نقل از این مقام کره شمالی گزارش کرد، پیونگ‌یانگ خواستار حضور فردی در مذاکرات اتمی است که «در برقراری ارتباط دقیق و بالغ باشد».

این مقام وزارت خارجه کره شمالی تصریح کرد اگر آمریکا «دلیل ریشه‌ای» وادار کردن پیونگ‌یانگ به توسعه برنامه اتمی‌اش را رها نکند، «هیچ‌کس نمی‌تواند» وضعیت شبه‌جزیره کره را پیش‌بینی کند.

کوان یونگ گان در حالی چنین اظهاراتی را مطرح کرده است که پیش از این نیز یک مقام ارشد کره شمال در اظهاراتی، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا و «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را مقصر شکست مذاکرات هسته‌ای با آمریکا معرفی کرده بود.

«چو سان هوی»، معاون وزیر خارجه کره شمالی تأکید کرده بود که جان بولتون و مایک پامپئو به دلیل «خصومت‌ها و بی‌اعتمادی‌های موجود از قبل [در حصول توافق] مانع ایجاد کردند.»

پس از شکست دور دوم نشست میان سران آمریکا و کره شمالی در «هانوی» پایتخت ویتنام، رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود اعلام کرد که خزانه‌داری این کشور قصد اعمال تحریم‌های جدید علیه کره شمالی را داشته که با اینحال وی دستور توقف این تحریم‌ها را صادر کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    پمپ اوو خیلی خراب کرده !! احتمالا اخراج میشه !