کد خبر 345550

ذخیره ارزی چین به ۳هزار و ۹۸میلیارد دلار رسید

تازه ترین داده های اداره ملی مدیریت ارزی چین نشان می دهد تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۱ فروردین ۹۸)، ذخیره ارزی چین به سه هزار و ۹۸ میلیارد دلار رسیده است که در مقایسه با پایان ماه قبل از آن، ۰.۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سخنگوی اداره ملی مدیریت ارزی چین روز دوشنبه گفت: در ماه مارس سال جاری، تحت تاثیراتی چون مذاکرات اقتصادی و تجاری چین و آمریکا، تغییر سیاست پولی بانک مرکزی اروپا و آمریکا، ابهام در خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، شاخص دلار در مقایسه با پایان ماه فوریه تا اندازه کمی افزایش یافته و قیمت دارایی های بانکی نیز بالا رفته است.
'وانگ چون یینگ' افزود: هر چند محیط فضای تجارت خارجی با عوامل ابهام روبرو است، اقتصاد چین گرایش پایدار و توسعه مطلوب و با ثبات خود را حفظ کرده و فعالیت بازار ارز چین نیز با ثبات تر شده است.
دولت آمریکا بارها از چین انتقاد کرده است که به طور عمدی، نرخ پول ملی‌اش را دستکاری می کند تا به بخش های صنعتی و تولیدی خود برای افزایش رقابت آنها در جهان مساعدت کند اما پکن همواره این ادعا را رد کرده است.
دولت چین رشد تولید ناخالص داخلی خود را در سال جاری میلادی بین 6.5 تا 7 درصد تعیین کرده و از ابتدای سال جاری میلادی رشد اقتصادی حدود 6.6 درصد بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر