کد خبر 336070

دیدار پمپئو و موگرینی در بروکسل

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا امروز (جمعه) یک روز پس از حمله وزیر دفاع این کشور به رویکرد اتحادیه اروپا در قبال ایران، با «فدریکا موگرینی»مسئول سیاست خارجی این اتحادیه در بروکسل دیدار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وزیر امورخارجه آمریکا یک روز پس از آن که «مایک پنس» وزیر دفاع این کشور انگلستان، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا را به تلاش برای دور زدن تحریم های ایران متهم کرد، در یک صبحانه کاری با موگرینی حضور یافت.

پنس همچنین در اظهارات روز پنجشنبه خود در نشست ورشو از اتحادیه اروپا خواست تا به پیروی از دولت ترامپ، از توافق هسته ای تاریخی با ایران خارج شود.

به نوشته آسوشیتدپرس، نشست ورشو در مورد مسائل خاورمیانه اختلاف دوساله آمریکا و اروپا را در مورد ایران برجسته کرد. موگرینی در این نشست شرکت نکرد و فرانسه و آلمان مقام های عالی رتبه خود را به آن نفرستادند.

موگرینی در حالی که در کنار پمپئو و دستیارانش در مقر اتحادیه اروپا نشسته بود، در مواجهه با سوالی که در مورد سخنرانی پنس پرسیده شد، سرتکان داد، لبخند زد و از جواب دادن طفره رفت و با خبرنگاران نیز گفتگو نکرد.

آسوشیتدپرس در ادامه نوشت: انتقادات پنس هشداری بر سرد شدن هرچه بیشتر روابط آمریکا و اروپا که همین حالا نیز بر سر مسائلی چون تجارت و بودجه دفاعی تیره و تار است، بود.

این در حالی است که انگلیس، فرانسه و دیگر اعضای اتحادیه اروپا، به حمایت از توافق هسته ای ادامه می دهند.

نشست ورشو روزهای 13 و 14 فوریه (24 و 25 بهمن) با تمرکز بر فعالیت های منطقه ای ایران با حضور آمریکا و متحدان این کشور از جمله بعضی شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس و در راس آنها عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی در پایتخت لهستان و در پشت درهای بسته برگزار شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری