{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 334440

دیده بان حقوق بشر سوریه نزدیک به معارضان از ارسال ۲۰۰ کامیون سلاح دیگر توسط آمریکا به سوریه خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا 28 آذر سال جاری اعلام کرد که قصد دارد نیروهای نظامی خود را از خاک سوریه خارج کند.

گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» اما بر خلاف این ادعا، گزارش داد که 200 کامیون متعلق به ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا بعدظهر سه‌شنبه (روز گذشته) وارد منطقه شرق فرات در استان دیرالزور شده است.

دیدبان اعلام کرد که این کامیونها از خاک عراق وارد «عامودا» در ریف الحسکه (شمال شرق سوریه) شدند و به سمت مواضع ائتلاف آمریکا در منطقه شرق فرات منتقل شد.

به گفته دیدبان، این کامیونها حامل تانک، خودروی زرهی، نفربر و تجهیزات لجستیکی بوده است.

این گروه همچنین گزارش داد که از 19 دسامبر 2018 (28 آذر 1397) تا پنجم فوریه 2019 (16 بهمن 1397) تعداد کامیونهایی که از منطقه کردستان عراق وارد منطقه شرق فرات در سوریه شده است، به 1330 کامیون می‌رسد.

دیدبان در ادامه تأکید کرد که با وجود اعلام تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه ولی «ائتلاف بین‌المللی به عملیات وارد کردن تجهیزات نظامی از منطقه کردستان عراق به منطقه شرق فرات از طریق گذرگاههای مرزی بین دو منطقه ادامه داده است».

نیروهای رنجر آمریکا در پی یافتن عناصر و فرماندهان خارجی داعش هستند

این گروه در ادامه تصریح کرد که حدود 700 نفر از نیروهای رنجر آمریکا که اخیرا وارد سوریه شدند، در پی عناصر خارجی داعش هستند که در شرق فرات توسط شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» محاصره شده‌اند.

به گزارش این گروه، بخشی از نیروهای آمریکایی به مناطق نزدیک به محل حاصره عناصر داعش در شرق فرات رفته‌اند و با خود تصاویری از این عناصر خارجی داعش در دست دارند و در حال جست‌وجو و پیدا کردن نشانی از آنان هستند.

کما اینکه، بخشی دیگر از این نیروها در پی فرماندهان ارشد داعش هستند و قصد دارند اطلاعاتی از «ابوبکر البغدادی» سرکرده اصلی داعش پیدا کنند.

در همین ارتباط، دیدبان حقوق بشر سوریه پنجم بهمن ماه جاری  گزارش داد که 250 کامیون حامل سلاح، متعلق به ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا وارد استانهای حلب، رقه و الحسکه سوریه شد

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری