کد خبر 324461

روسیه دلار آمریکا را از معاملات تسلیحاتی کنار گذاشت

وزیر تجارت روسیه تأکید کرد تمام قراردادهای تحویل سیستم دفاع موشکی اس ۴۰۰ یا به روبل بسته شده اند یا به ارزهای داخلی کشورهای خریدار.

به گزارش راشاتودی، دنیز مانتوروف، وزیر  تجارت روسیه گفت مسکو در حال کنار گذاشتن دلار از معامله های تسلیحاتی و استفاده از روبل روسیه و ارزهای داخلی شرکایش است .
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وی اضافه کرد:« یورو در حال حاضر جایگزین دلار است. تنها در صورتی از ارز آمریکا استفاده می کنیم که چاره دیگری نداشته باشیم» .
«ما از طرح‌های مختلفی استفاده می کنیم که یکی انجام تسویه حساب ها با روبل است. ارز های داخلی شرکای ما به همراه روبل های خرید شده در مرکز فروش سهام مورد استفاده قرار می گیرند» .
وزیر تجارت روسیه تأکید کرد که تمام قراردادهای تحویل سیستم دفاع موشکی اس 400 یا به روبل بسته شده اند یا به ارزهای داخلی کشورهای خریدار . تا حالا با هند، ترکیه و چین قرارداد سیستم دفاع هوایی بسته ایم .
قرارداد با هند در ابتدای اکتبر بسته شد. این قرارداد با ارزش 5.4 میلیارد دلار طی بازدید 2 روزه ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه از دهلی‌نو امضا شد. همچنین هند قصد داشت تانکهای آرماتا تی14 روسیه و ناوهای موشک هدایت شونده را هم خریداری کند. این کشور در نظر دارد زیردریایی ها و جت های جنگی نسل آینده را هم در همکاری با روسیه توسعه دهد .
در دسامبر 2017 ترکیه و روسیه قراردادی با ارزش 2.5 میلیارد دلار برای خرید دو اس400 روسی امضا کردند. هند اولین کشور خارجی خریدار سیستم های اس 400 بود. پکن قراردادی برای خرید 8 واحد تجهیزات اس 400 در اوایل 2014 بست. ارزش این قرارداد حدود 3 میلیارد دلار تخمین زده می‌شد. در سپتامبر وزارت امور خارجه آمریکا نیروی زمینی چین را به خاطر خرید سخت افزار نظامی از روسیه تحریم کرد .
اس400 یک سیستم دفاع موشکی دوربرد است برای حفاظت از سایت های استراتژیک مثل واحدهای نظامی یا سیلوهای پرتاب موشک بالستیک در برابر هواپیماها و موشک های دشمن. این سیستم قادر است چندین هدف هوایی را با بردی بسیار طولانی تا 400 کیلومتر نابود کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر