کد خبر 323654

مالزی به دنبال دریافت ۷.۵میلیارد دلار جریمه از بانک آمریکایی

وزیر اقتصاد مالزی اعلام کرد:‌این کشور قصد دارد به دلیل نقش بانک گلدمن ساکس آمریکا در یک رسوایی فساد مالی بزرگ ۷ و نیم میلیارد دلار از این بانک خسارت بگیرد.

به گزارش رویترز، وزیر اقتصاد مالزی اعلام کرد: بانک گلدمنساکس آمریکا باید به دلیل دست داشتن در رسوایی پولشویی بزرگ در این کشور 7 و نیم میلیارد دلار جریمه پرداخت کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، از طرف دیگر بلومبرگ گزارش داده مقامات سنگاپور نیز تحقیق از این بانک آمریکایی را در موضوع پولشویی موسوم به 1MDB افزایش دادند.

گلدمن ساکس متهم است که در پولشویی یک شرکت توسعه اقتصادی که زیر مجموعه وزارت اقتصاد مالزی است دست داشته و به عنوان ضامن و بانی فروش اوراق قرضه آن حضور داشته است.

بانک گلدمن ساکس متهم است از محل 3 بار عرضه اوراق قرضه مربوط به 1MDB  معادل 6 و نیم میلیارد دلار منابع مالی برای آن فراهم کرده است.

گلدمن ساکس بارها دست داشتن در این موضوع را رد کرده و اعلام کرده است که مقامات سابق مالزی و 1MDB در زمینه فروش اوراق قرضه به بانک دروغ گفته‌اند.

لیم گوآن انگ وزیر اقتصاد مالزی همچنین مدعی است در کنار 6 و نیم میلیارد دلار پول حاصل از فروش اوراق قرضه بانک گلدمن ساکس آمریکا یک میلیارد دلار جریمه بابت 600 میلیون دلار کارمزد که بالاتر از نرخ واقعی بازار بوده است و بابت فروش اوراق قرضه دریافت کرده است، پرداخت کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر