{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 322890

سخنگوی کاخ سفید:

سخنگوی کاخ سفید درباره استرداد فتح الله گولن به ترکیه گفت: ترامپ هیچ تعهد تایید شده ای برای بازگرداندن این روحانی مسلمان ترکیه ای نداده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، سارا هاکابی سندرز روز سه شنبه در نشست خبری که پس از نزدیک به یک ماه برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.
وی درباره اظهارات روز گذشته جیمز کومی رئیس پیشین اف بی آی و اینکه جمهوری خواهان باید برخیزند و علیه ترامپ صحبت کنند، هم گفت: کومی پروتکل های اف بی آی را نقض کرده است.سخنگوی کاخ سفید درباره اینکه آیا او قوانین را نقض کرده است یا خیر هم گفت این به عهده دادگاه است و قاضی باید درباره آن تصمیم بگیرد اما ما آنچه را که او انجام داده است، نامناسب می دانیم.
کومی برای دومین بار روز دوشنبه به کمیته قضایی سنای آمریکا رفت و در نشست غیر علنی پنج ساعته درباره مسایلی همچون ایمیل های هیلاری کلینتون، دخالت روسیه در انتخابات و اقداماتی که ترامپ علیه اف بی آی انجام داده است، صحبت کرد.
وی پس از این نشست، در جمع خبرنگاران آمد و سکوت نمایندگان کنگره را که از مسایل آگاهی دارند، شرم آور دانست.
*فلین
سندرز درباره مایکل فلین نخستین مشاور امنیت ملی آمریکا که به دلیل ارتباطات غیرقانونی با عوامل خارجی تحت محاکمه قرار گرفت، اظهار کرد: هر کاری که او به آن مشغول بوده است هیچ ارتباطی با رئیس جمهوری نداشته است. 
قرار بود حکم دادگاه فلین امروز ابلاغ شود اما قاضی پرونده آن را به حدود دو ماه دیگر یعنی در 13 ماه مارس موکول کرد.
وی ادامه داد: به یاد داشته باشید تحقیقاتی که شروع شده درباره دخالت روسیه بر انتخابات بوده است و اینکه آیا رئیس جمهوری با آنها تبانی داشته یا خیر. 
سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد: می دانیم که روسیه برای ایجاد هرج و مرج و تاثیرگذاری بر انتخابات بسیار تلاش کرده است اما مطمئن هستیم که این تلاش ها تاثیری بر انتخابات نداشته است و تنها دلیل رئیس جمهوری ترامپ این است که نسبت به هیلاری کلینتون بهتر بوده است.
سندرز تصریح کرد: می دانیم که رئیس جمهوری هرگز با روسیه تبانی نداشته و به همین دلیل مسایلی که مطرح می شود را نادرست می دانیم.
*دیوار مرزی
سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره اختلاف نظر کنگره نسبت به تامین بودجه درخواستی ترامپ برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک هم گفت: می خواهیم ببینیم که سنا چه چیزی می تواند تصویب کند، ایده های زیادی مطرح است اما مشخص نیست چه زمانی آن را انجام خواهند داد. این رفتار ناامید کننده است.
ترامپ درخواست بودجه برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک را به ادعای ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی به کنگره داده است اما دمکرات ها مخالف آن هستند.
او سناتور چاک شومر رهبر اقلیت سنای آمریکا و نانسی پلوسی رهبر اقلیت فعلی مجلس نمایندگان را به دفتر خود دعوت کرد و در حضور رسانه ها با آنها مشاجره راه انداخت. او تهدید کرد در صورتی که بودجه مورد نظر او تامین نشود، دولت را تعطیل می کند.
شومر در این دیدار به او گفت تا کنون 22 بار به تعطیلی دولت تهدید کرده ای. ما ساخت این دیوار و هزینه برای آن را نادرست می دانیم.
سناتورهای جمهوریخواه هم تا کنون نتوانسته اند به اجماعی برای عبور از این بحران دست یابند. آنها چند طرح مطرح کرده اند اما هنوز درباره آنها به قطعیت نرسیده و نمی دانند چه زمانی نهایی خواهد شد.
تصویب بودجه برای این کار نیازمند رای مثبت 60 نفر از سناتورها و تایید مجلس نمایندگان دارد که با آغاز به کار مجلس نمایندگان جدید در اول ژانویه و اکثریت دمکرات ها در آن، تصویب این لایحه سخت تر خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری